Drchal dostal šanci a rozhodl: Čekání už bylo dlouhé. Dočkal je lídr | iSport.cz
Jakub Dvořák
24. února 2019 • 19:58

Drchal dostal šanci a rozhodl: Čekání už bylo dlouhé. Dočkal je lídr

PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1 Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1

V přípravě válel. Nasázel šest branek a stoupal ve Spartě v očích Zdeňka Ščasného až na pozici útočníka číslo dva. Jenže šance se Václav Drchal ve dvou jarních duelech FORTUNA:LIGY, i vinou zranění, nedočkal. Až v neděli proti Baníku (3:2) vletěl plavovlasý střelec do hry a rovnou vstřelil vítězný gól Letenských. „Jsem za to moc rád. To čekání už bylo dlouhé, ale nyní panuje velká spokojenost,“ usmíval se 19letý mladík.

Šest přesných zásahů. Nejlepší střelec sparťanské přípravy. Ale ve dvou jarních kolech ani minuta. Opomínání 19letého Václava Drchala v sestavě Letenských bylo během jarních zápasů proti Bohemians a Dukle až zarážející. V tomto příkladě však platí, kdo si počká, ten se dočká.

Sparťanský štáb načasoval Drchalovo nasazení až na nedělní šlágr s Baníkem a byla to trefa do černého. V 71. minutě přišel na hřiště místo nevýrazného Benjamina Tetteha, o šest minut později rozjásal fanoušky, když využil Dočkalův pas a překonal brankáře Laštůvku.

Sparta - Baník: Drchal zvyšuje na 3:1! Po skvělé Dočkalově kolmici prostřelil Laštůvku
720p 360p

„Jednoznačně spokojenost,“ sypal ze sebe jeden z hráčů, které si Pražané vypiplali v akademii na Strahově. „Pravda je, že to čekání už bylo dlouhé. Sám jsem byl zvědavý, kdy to přijde. Ale nervózní jsem nebyl, spíš jsem se těšil,“ pokračoval mladý střelec.

Ten si pochvaloval i Dočkalův pas, kterým jej uvolnil za obranu. Když ho Drchal využil ke vstřelení vedoucí branky, oslavili trefu společně. „Měl velkou radost. V prvním utkání po návratu si připsal vítěznou asistenci, navíc podal velmi dobrý výkon. Přišel s ním jednoznačný lídr v kabině i na hřišti,“ dodal Drchal.

Sparťanského mladíka po utkání chválil i trenér Zdeněk Ščasný. „Byl výborný,“ přikyvoval na tiskové konferenci. „Potřebovali jsme to po vyloučení Štetiny nahoře rozhýbat a přidat náběhovost. Vašek vypadal v přípravě dobře, tak jsme ho poslali na hřiště a vidíte, nakonec mohl ještě přidat dva, tři góly,“ dodal sparťanský kouč.

Laštůvka spílal Štetinovi: Kdyby Baroš fauloval jako on, tak má červenou hned!
720p 360p

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:2. Letenští i díky Dočkalovi ovládli skvělý vyhrocený duel
720p 360p

Sparta - Baník: Drchal přidal čtvrtý gól… ale VAR zasáhl kvůli ofsajdu, branka není uznána
720p 360p

Sparta - Baník: Exhibice! Drchal s Dočkalem ale akci překombinovali a definitivně nerozhodli
720p 360p

Sparta - Baník: Drchal byl blízko čtvrtému gólu domácích! Výborně ho vychytal Laštůvka

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY