Uchvátili, teď ročník 1993 upadá do (pod)průměru. Olomouc řeší problém | iSport.cz
Michal Kvasnica
27. února 2019 • 11:30

Uchvátili, teď ročník 1993 upadá do (pod)průměru. Olomouc řeší problém

TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co dokáže psychika... V minulé sezoně udivovali celou ligu, dostali se do reprezentace i do hledáčku movitějších klubů. Olomoučtí záložníci bavili kombinační kvalitou, až si člověk řekl, že takovou symbiózu snad ani v českých podmínkách nelze vychovat. Nyní však silný ročník 1993 zapadá do (pod)průměru, a i když v posledních kolech došlo ke zlepšení, Sigma řeší, jak někdejší opory oživit. „Jedině tvrdou prací, žádná jiná cesta k tomu nevede,“ říká trenér Václav Jílek. Přečtěte si analýzu iSport Premium i s názorem Sportu, v čem je problém u jednotlivých olomouckých hráčů.Předchozí sezona? Mohli jste jim dát balon a pak už se jen kochat. Díky propracovanému represinku zisk na polovině soupeře, první myšlenka vpřed, rychlý ťukes a gól. Nádhera! A bylo jedno, jestli zrovna zakončoval Šimon Falta, Jakub Plšek, David Houska nebo Tomáš Zahradníček.

Právě tato čtyřčlenná ofenzivní letka, jištěná mladším Lukášem Kalvachem a sem tam promixovaná Jiřím Texlem, byla největší hrozbou Hanáků. Jaký to rozdíl oproti momentální situaci, kdy v repertoáru Sigmy převládá jednoduchost nad sebevědomou kreativitou.

„Když na nás soupeř vyleze s větší odvahou a presinkem, je to pro nás v tuhle chvíli složité,“ uznává kouč Václav Jílek, jenž problém přičítá právě středové řadě. „Všichni vidí, že Kuba Plšek, David Houska ani Šimon Falta nejsou nyní kvalitativně na svém vrcholu. Technika, klid ani volba řešení od nich není na úrovni, kterou bychom si představovali,“ dodává.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud