SESTŘIH: Liberec - Sparta 0:1. Výhru hostů trefil Costa, Nita chytil penaltu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty vyhráli ve šlágru 23. kola FORTUNA:LIGY v Liberci 1:0. O prvním ligovém vítězství Pražanů na hřišti Slovanu po šesti zápasech a skoro sedmi letech rozhodl v 56. minutě hlavičkou Costa Nhamoinesu. Domácí měli největší šanci v závěru, kdy rozhodčí Pavel Franěk ve spolupráci s videorozhodčím nařídil pokutový kop, Libor Kozák jej ale neproměnil. Slovan zůstává v tabulce na sedmém místě, Sparta zvýšila svůj náskok před čtvrtým Baníkem.

Do sparťanské sestavy se místo potrestaného Štetiny vrátil stoper Plechatý a poprvé na jaře hrál od začátku nejlepší letenský střelec zimní přípravy útočník Drchal. Za Liberec poprvé po návratu ze Slavie nastoupil záložník Sýkora.

Slovan začal aktivněji, vysoko napadal a skoro celou první půli byl nebezpečnější. V 11. minutě se domácí dožadovali penalty za údajnou Costovu ruku ve vápně, sudí Franěk však po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop nenařídil.

V 21. minutě mířil Potočný na zadní tyči jen do boční sítě a chvíli nato sparťanský brankář Nita vyškrábl povedenou střelu bývalého letenského hráče Karafiáta z přímého kopu. Pět minut před přestávkou musel ze hřiště kvůli zranění domácí stoper Kačaraba a v den svých 24. narozenin se dostal na trávník Koscelník.

SESTŘIH: Liberec - Sparta 0:1. Čtvrtá výhra v řadě, Nita vychytal penaltu

Po pauze Sparta znatelně přidala a v 56. minutě otevřela skóre. Na Dočkalův centr z přímého kopu si naskočil Costa a hlavičkou s pomocí tyče překonal Nguyena. Zimbabwský obránce se v lize trefil po třech letech.

V 69. minutě se domácí opět dožadovali penalty, ale videorozhodčí hru rukou neodhalil. Pokutového kopu se Liberec dočkal až deset minut před koncem poté, co Franěk po zhlédnutí videa odpískal držení Kozáka hostujícím Zahustelem. Sám faulovaný ale střelou k tyči trefil brankáře Nitu a nenavázal na dvě branky z předchozích dvou jarních domácích zápasů po zimním příchodu do Liberce. V další šanci pak Kozáka zastavil ofsajd.

Vše o Spartě čtěte ZDE>>>

Domácí:

Hosté: 56. Costa

Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba (40. Koscelník), Karafiát, Hybš – Potočný, Breite (C) (70. Musa), Oscar, Pešek – Sýkora (60. Nešický) – Kozák.

Hosté: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Matěj Hanousek – Hložek, Sáček, M. Frýdek, Dočkal (C) (90. M. Hašek), Moberg Karlsson (65. Civić) – Drchal (71. Tetteh).

Liberec - Sparta: Kozák neproměnil obří šanci! Ale už byl máván ofsajd

Liberec - Sparta: Zahustel objal Kozáka, video v akci - penalta pro Slovan!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Sparta: Koscelníkova hlavička se snesla nad Nitovu bránu

Liberec - Sparta: Dočkal vyslal Drchala do slibného náběhu

Liberec - Sparta: Costa se trefil po Dočkalově centru! Letenští vedou 1:0

Liberec - Sparta: Karafiát si málem srazil míč do vlastní sítě

Liberec - Sparta: Jediná miniaturní akce hostů v první půli, Drchal hlavičkoval slabě

Liberec - Sparta: Velká dvojšance Slovanu! Karafiáta skvěle vychytal Nita

Liberec - Sparta: Sýkora se proháčkoval ve vápně až ke střele v pádu

Liberec - Sparta: Potočný na zadní tyči v obří šanci trefil jen boční síť!

Liberec - Sparta: Frýdek zkazil rozehrávku, domácí reklamovali Costovu ruku!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905