Ochotný pád a penalta! Byla jasná, bránil se Miloševič. Holoubek se divil | iSport.cz
15. března 2019 • 22:00

Ochotný pád a penalta! Byla jasná, bránil se Miloševič. Holoubek se divil

OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágrův první gól v play off po sedmi letech! Naposledy se trefil za Philadelphii proti Pittsburghu Jágrův první gól v play off po sedmi letech! Naposledy se trefil za Philadelphii proti Pittsburghu

Kapitán fotbalistů Dukly Branislav Miloševič přiznal, že domácí v předehrávce 25. ligového kola s Karvinou po skvělém začátku hráli špatně a báli se o výsledek. Srbský autor druhého gólu považoval výhru 2:1, která Pražany posunula na předposlední místo tabulky právě před slezského soupeře, za velmi důležitou.

Dukla se v záchranářském souboji na Julisce už v páté minutě dostala do dvoubrankového vedení, když se trefili Uroš Djuranovič z penalty a poté Miloševič.

Před penaltou v pokutovém území ale upadl po zdánlivě lehkém kontaktu s Benjaminem Čoličem. "Osty (Ivan Ostojič) mi výborně nahrál balon, já to zpracoval a ucítil kontakt na zádech. Spadnul jsem a myslím, že to byla jasná penalta," konstatoval třicetiletý univerzál.

Dukla - Karviná: Proč padal? Miloševič se složil na trávník, rozhodčí nařídil penaltu
720p 360p

To se však nezdálo trenérovi slovenského Ružomberoku Davidu Holoubkovi, který na tuto situaci upozornil na Twitteru. „Dukla vstřelila první gól z penalty... A ta stojí za vidění. Respektive faul, za který byla nařízena...,“ divil se bývalý kouč Sparty a Liberce.

Druhý gól zařídil v páté minutě přesnou hlavičkou, při níž mu dala karvinská defenziva nečekaně mnoho prostoru. "Hodně mě to překvapilo. Myslel jsem, že je obránce za mnou, ale Had (Hadaščok) mi to skvěle nahrál a já to uklidil do brány," popsal svůj druhý ligový zásah v sezoně.

Ve většině druhého poločasu však Dukla hrála pasivně a především bránila těsný náskok. "Myslím, že jsme měli strach, protože jsme byli poslední a dlouho nevyhráli. Ale myslím, že jsme to výborně odbojovali a zaslouženě vyhráli," prohlásil rodák z Valjeva.

Svěřenci Romana Skuhravého v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé po osmi kolech a vytvořili si před poslední Karvinou dvoubodový náskok. "Doufám, že je to pro nás takový odrazový můstek. Teď nás čeká hodně těžký zápas v Opavě, ale máme repre pauzu. Musíme se dobře připravit a pokusit se v Opavě uhrát nějaký bod," uvedl Miloševič.

SESTŘIH: Dukla - Karviná 2:1. Záchranářský souboj rozhodly branky z úvodu utkání

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky