SESTŘIH: Příbram – Slavia 0:2. O výhře rozhodli Olayinka s Hušbauerem

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Slavie Praha v utkání 25. ligového kola vyhráli v Příbrami 2:0. Favorita poslal už ve třetí minutě do vedení Peter Olayinka a druhý gól přidal v 65. minutě Josef Hušbauer. Domácí mohli vzápětí snížit, ale Roman Květ neproměnil penaltu. Červenobílí vyhráli v lize počtvrté za sebou a pět kol před koncem základní části soutěže mají už devítibodový náskok na druhou Plzeň. Příbramský nováček je čtrnáctý s náskokem sedmi bodů na předposlední Duklu.

Výrazně obměněné sestavy poslali do utkání oba trenéři. Domácí postrádali z různých důvodů osm hráčů, Slavia nasadila do zahajovací jedenáctky šest čerstvých tváří oproti čtvrtečnímu duelu se Sevillou, v němž Pražané po výhře 4:3 po prodloužení oslavili postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Na souhře červenobílých to však příliš znát nebylo, protože už ve třetí minutě našel Baluta uvnitř šestnáctky Olayinku a ten dostal hostující tým do vedení k radosti několika tisíc příznivců. Ti u Litavky vytvořili svým hráčům domácí prostředí a zápas měl o atmosféru postaráno. Hosté měli i další možnosti, jenže Baluta i Škoda ve slibných šancích skóre nenavýšili a dění na trávníku se stále více vyrovnávalo.

Příbramští brzy ztratili ostych a přes slepovanou sestavu dokázali účinně narušovat slávistickou souhru ve středu hřiště. V 18. minutě dokonce díky Keitově přízemnímu centru vystrašili i hostujícího gólmana Koláře. K vyrovnání měl nejblíže po narážečce s Fantišem na hranici vápna ve 37. minutě Voltr, ale jeho přízemní pokus se mezi tyče nevešel.

SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:2. Sešívaní nezaváhali a tabulku vedou o devět bodů

Ani v druhém poločase domácí nepůsobili poraženecky, pokoušeli se o střelbu a Slavii drželi v dostatečné vzdálenosti od své branky. V 58. se mohli dočkat i gólové radosti po přímém kopu, který hlavou poslal směrem ke své brance Ngadeu a nastřelil tyč.

V 65. minutě ale Slavia vykročila ke třem bodům. Zmrhal našel v náběhu Hušbauera a někdejší hráč Příbrami hlavou zvýšil. Vzápětí se sice mohli dostat do hry opět domácí, když po Králově ruce sudí Zelinka s využitím videa nařídil penaltu, ale Květ v 71. minutě branku vysoko přestřelil. V sílícím větru to byl rozhodující okamžik zápasu, hosté si pak už zkušeně vítězství pohlídali.

Domácí:

Hosté: 3. Olayinka, 65. Hušbauer

Domácí: Kočí – Nový, Kodr, Soldát, T. Jablonský – Voltr (81. Polidar), Květ, Tregler, Průcha (79. Kilián) – Fantiš (C), Keita (56. Hlúpik).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (84. Frydrych) – Hušbauer, Král – Olayinka, Baluta (64. Traoré), Zmrhal – Milan Škoda (C) (60. Van Buren).

Domácí: Švenger, Duda, Jandera, Hlúpik, Kilián, Polidar, Skácel

Hosté: Deli, Frydrych, Kovář, Masopust, Stoch, Traoré, Van Buren

Domácí: Průcha, Hlúpik

Hosté: Kúdela

Miroslav Zelinka. Asistenti: Tomáš Mokrusch, Petr Antoníček. Čtvrtý rozhodčí: Jan Machálek

Odemknout video

Příbram - Slavia: Palič Květ penaltu nedal, když poslal míč vysoko nad!

Příbram - Slavia: Pohroma pro hosty, po konzultaci s VAR nařídil Zelinka penaltu!

Příbram - Slavia: Hušbauer se prosazuje hlavou, 0:2

Příbram - Slavia: Ngadeu trefil vlastní tyč, hosté měli štěstí

Příbram - Slavia: Hušbauerově střele z dálky chyběla větší razance

Příbram - Slavia: Voltrova jedovka vystrašila Koláře! Domácí záložník o kousek minul bránu

Příbram - Slavia: Krásnou ránu Nového musel vyrážet Kolář!

Příbram - Slavia: Baluta v dobré pozici minul cíl

Příbram - Slavia: Keitův pokus protáhl Koláře

Příbram - Slavia: Navštívenka Baluty mířila nad břevno

Příbram - Slavia: Domácí nepohlídali Olayinku, který v klidu překonal Kočího, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905