Opavská skála je v kurzu. O Svozila se zajímá Plzeň i Jablonec | iSport.cz
Michal Koštuřík
3. dubna 2019 • 14:30

Opavská skála je v kurzu. O Svozila se zajímá Plzeň i Jablonec

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohoto borce Opava po sezoně neudrží. Je téměř jisté, že Jaroslav Svozil zmizí za pár měsíců za lepším. O pětadvacetiletého stopera stojí podle informací Sportu několik předních tuzemských klubů, jedním z nich má být dokonce Viktoria Plzeň! Další v řadě je Jablonec. „Má ještě smlouvu, takže to bude větší transfer,“ přiblížil hráčův agent Martin Štěpanovský. Tohoto borce Opava po sezoně neudrží. Je téměř jisté, že Jaroslav Svozil zmizí za pár měsíců za lepším. O pětadvacetiletého stopera stojí podle informací Sportu několik předních tuzemských klubů, jedním z nich má být dokonce Viktoria Plzeň! Další v řadě je Jablonec. „Má ještě smlouvu, takže to bude větší transfer,“ přiblížil hráčův agent Martin Štěpanovský. 

Životní ročník olomouckého odchovance má vyvrcholit životním přestupem. Každý to vidí – Jaroslav Svozil hraje skvěle. Až tak, že je nejlepší v celé FORTUNA:LIZE v bilanci vyhraných obranných soubojů (288) a třetí v jejich celkovém počtu (407). „Podává nadstandardní výkony a věřím, že bude ještě lepší. Pokud na něj přijde nějaká nabídka, budeme jednat,“ reagoval včera Alois Grussmann, sportovní manažer Opavy. Tohle zboží není k mání za drobné. 

Když se Plzeň na konci února trápila na hřišti nováčka, kouč Pavel Vrba od lajny volal na útočníka Tomáše Chorého, ať se nepohybuje u Svozila, nýbrž poblíž jeho stoperského kolegy Dominika Simerského. Postřehl, že v soubojích olomouckých odchovanců měl jasně navrch obránce. I tento duel přesvědčil šéfy Viktorie, aby uvažovali o příchodu opavské opory v letním termínu.

„Zájem jednoho týmu z TOP 3 evidujeme,“ potvrdil hráčův zástupce Martin Štěpanovský. Podle všech indicií jde o Plzeň. „Hráč s takovou formou vás musí zaujmout,“ dodal. 

Je zřejmé, že Svozil bude na trhu hitem. Zajímá se o něj také Jablonec, mluví se o Mladé Boleslavi, Zlínu… Na důrazného stopera, jenž hraje první kompletní sezonu mezi elitou, se byli podívat i zástupci tureckého prvoligového klubu. „Líbil se jim, ale chtějí mít podloženou výkonnost delší dobu,“ uvedl Štěpanovský. Pravděpodobnější je dohoda s některým špičkovým českým týmem. „Jablonec je zajímavý. Zlín, nebo Boleslav? Nic proti nim, ale míříme výš,“ přiznal. 

Pro defenzivu Opavy je „Svozka“ nepostradatelný. Organizuje hru, nahlas komunikuje se spoluhráči. Zdobí ho předvídavost, důraz, přehled. „Doslýchám se, že o něj mají některé kluby zájem, ale konkrétní nabídka na stole neleží. Nikdo mi kvůli němu ani nevolal,“ přísahal manažer Grussmann. To přijde brzy. „Teď mají všude jiné starosti. Je potřeba se soustředit na závěr sezony,“ podotkl. V pátek může žádaný stoper navýšit svou hodnotu v Příbrami.

Vše o Plzni čtěte ZDE >>>

Vše o Opavě čtěte ZDE >>>

Plzeňský Lukáš Hejda v hlavičkovém souboji s opavskými Tomášem Smolou (vpředu) a Jaroslavem Svozilem
Plzeňský Lukáš Hejda v hlavičkovém souboji s opavskými Tomášem Smolou (vpředu) a Jaroslavem Svozilem

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud