Potlesk pro zachránkyně! Baník ocenil pohotovou reakci při kolapsu | iSport.cz
Květoslav Šimek
8. dubna 2019 • 07:49

Potlesk pro zachránkyně! Baník ocenil pohotovou reakci při kolapsu

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šlo o vteřiny. Když v polovině března těsně po utkání Baníku Ostrava s Mladou Boleslaví (1:1) zkolaboval jeden z hlavních spíkrů baníkovského kotle, byly u něj první a začaly s oživováním. Fanynka Michaela Kontriková a Hana Straková ze Záchranného týmu Oblastního spolku Českého Červeného kříže měly na šťastném konci výrazný podíl. Společně s klubovým lékařem Martinem Havlíkem a anesteziologem Ivo Jelšíkem se fandu s přezdívkou Hrnek povedlo zachránit. Klub jim za to teď oficiálně na hřišti poděkoval, všichni sklidili bouřlivé ovace.Nedělní duel 27. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem a Teplicemi (3:1) začal slavnostně. Před nastoupenými týmy a takřka jedenácti tisícovkami fanoušků klub poděkoval za pohotovou reakci při kolapsu spíkra baníkovského kotle. Martin Rak, obchodní ředitel Baníku Ostrava, osobně poděkoval Haně Strakové, Michaele Kontrikové, Ivo Jelšíkovi a Martinovi Havlíkovi za pohotovu reakci.

Když spíkr kotle upadl po březnovém duelu s Boleslaví nečekaně do komatu a bezvládně ležel pod tribunou, začaly právě Kontriková a Straková s jeho oživováním. Přidali se postupně i další, pomocí defibrilátoru se ho nakonec povedlo probrat a při vědomí odvézt do nemocnice na vyšetření. Hrnek, jak se spíkrovi, který byl i u mistrovské sezony 2003/04, přezdívá, je v pořádku. I on zachráncům za pohotovou reakci děkoval.

Ocenění sklidili bouřlivý potlesk a ovace i od fanoušků. Symbolicky jako by pak pomohli „oživit“ i ostravský Baník. Proti Teplicím odehrál zatím suverénně nejlepší zápas jarní části.

SESTŘIH: Baník - Teplice 3:1. Domácí rozhodli do poločasu, blýskl se Kuzmanovič

Dame Diop oslavuje svou trefu do sítě Teplic
Dame Diop oslavuje svou trefu do sítě Teplic

Baník - Teplice: Diop pohotově zužitkoval Jiráskův centr a zvyšuje vedení domácích, 3:1

Baník - Teplice: Pohotový Hora to uklidil k tyči, 2:1

Baník - Teplice: Kuzmanovič se objevil za hostující obranou a v klidu překonal Grigara, 2:0

Baník - Teplice: Kuzmanovič z otočky propálil Grigara a otevírá skóre, 1:0

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud