Zpráva Slavie o hospodaření: Za hráče minus 366 milionů, za Evropu plus 266 | iSport.cz
Jan Podroužek
9. dubna 2019 • 16:41

Zpráva Slavie o hospodaření: Za hráče minus 366 milionů, za Evropu plus 266

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé pod majoritním akcionářem CITIC Group zasedla Slavia k počítání peněz. Z valné hromady vyšla zpráva, která zveřejňuje ztrátu za účetní období 1. července 2017 až 30. června 2018 zhruba 366 milionů korun. V aktuální sezoně hlavně díky úspěšné jízdě v Evropské lize klub vydělal už 266 milionů.Řádná valná hromada proběhla 8. dubna, poprvé pod majoritním akcionářem CITIC Group, který dokončil převzetí majoritního podílu ve Slavii 31. března.

„V uplynulém období byly činěny kroky k vybudování silného a konkurenceschopného hráčského kádru, schopného pravidelně bojovat o účast v základní skupině Ligy mistrů UEFA. Oprávněnost těchto kroků potvrzuje i aktuální úspěšné působení klubu ve FORTUNA:LIZE, MOL Cupu i v Evropské lize UEFA,“ píše se v tiskové zprávě.

A teď k číslům. Slavia přiznává ztrátu za účetní období 1. července 2017 až 30. června 2018 ve výši 366,4 milionů korun, v níž se odráží „razantní posilování hráčského kádru a dočasné pozastavení prodeje hráčů ze základního kádru A-týmu,“ jak doslova uvádí zpráva.

„Správnost strategie klubu potvrzuje mimo jiné i fakt, že v aktuální sezoně neustále rostou příjmy klubu plynoucí z účasti v evropských soutěžích, které k dnešnímu dni dosáhly 266 milionů korun,“ vysvětluje dál Slavia zároveň i solidní výdělek.

Do období mezi červencem 2017 a červnem 2018 ovšem spadají i příchody Halila Altintopa, Ruslana Rotaně a Dannyho, kteří už v týmu nejsou, za léto 2017 se výrazně vyplatil jen příchod Miroslava Stocha, a pak až Ondřeje Koláře a Ondřeje Kúdely z ledna 2018, pod které už se podepsalo nové sportovní vedení v čele s Janem Nezmarem.

Ztrátu 366 milionů korun, tedy za minulou sezonu, by měly umenšovat i příjmy z předchozího účetního období, tedy z 1. července 2016 až 30. června 2017.

„Celkový příjem klubu z prodejů hráčů již přesáhl hranici 250 milionů Kč. Významná část těchto prostředků bude prezentována v bilancích následujícího účetního období (za hráče: A. Barák, J. Mihalík, J. Pavlenka a další),“ psalo se v předchozí výroční zprávě.

Do kapitoly „Výnosy z běžné činnosti“ pod období do 30. 6. 2017 klub započítal v položce „Prodej a hostování hráčů“ částku plus 55 906 000 korun.

Kromě zmíněných Baráka, Pavlenky a Mihalíka patřil k významným odchodům i Michael Lüftner do FC Kodaň, který s dánským mistrem podepsal smlouvu už během sezony 2016/2017, ale přestoupil až 1. 7. 2017.

Vše o Slavii čtěte ZDE »

Momenty historie Chelsea: Tituly i temnota. Místo Stamford Bridge mohl být supermarket

SESTŘIH: Dukla - Slavia 1:5. Sešívaná smršť krásných gólů, zářil Hušbauer

Masopust načal Duklu, se svým katem Ďuricou si podzimní zranění nevyříkal

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud