Sparta má jasno! Jde po Jílkovi, ve hře je také překvapivá varianta | iSport.cz
Jan Vacek
30. dubna 2019 • 14:34

Sparta má jasno! Jde po Jílkovi, ve hře je také překvapivá varianta

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejprve byli na stole tři kandidáti, potom se seznam potenciálních trenérů Sparty po odvolaném Zdeňku Ščasném rozšířil na pět jmen. V tuhle chvíli už Letenští mají svého favorita. Podle informací portálu iSport.cz jím je Václav Jílek, současný kouč Olomouce a uznávaný odborník napříč fotbalovým společenstvím. Ale pozor, ve hře je ještě jedna, dost nečekaná a mimořádně zajímavá varianta...Zdeněk Ščasný byl z pozice hlavního trenéra Sparty odvolán ve čtvrtek ráno, jen několik hodin po drtivé porážce 0:3 na Slavii v rámci semifinále MOL Cupu. V tu chvíli se v letenských kancelářích na plné obrátky rozběhlo hledání nového kouče. Na přetřes přišla celá řada jmen, ještě před víkendem vznikl seznam pěti kandidátů, kteří přicházeli nejvíc v úvahu.

Nyní, pět dní po trenérském třesku, mají podle informací portálu iSport.cz na Spartě jasno. Vyvoleným mužem je Václav Jílek, toho času šéf olomoucké Sigmy. „Nejvyšší vedení klubu v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým se na tomto jméně shodlo,“ potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů detailně obeznámených s děním v pražském i hanáckém klubu.

Sázka na Jílka dává smysl z nejrůznějších směrů. Ve Spartě už v minulosti působil, coby asistent Vítězslava Lavičky s ní v sezoně 2013/2014 slavil double. Poměry v klubu tedy dobře zná, navíc prošel školou současného šéfa strahovské mládeže Jaroslava Hřebíka. Platí za progresivního kouče, který sází na kombinační fotbal, Sigmě vtiskl jasnou herní tvář.

Pominout nelze ani názor samotných hráčů. V současném kádru Pražanů najdeme fotbalisty, kteří Jílkovo působení na Letné ještě pamatují.  Bořek Dočkal , Lukáš Vácha či Costa .

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud