Sparta má jasno! Jde po Jílkovi, ve hře je také překvapivá varianta | iSport.cz
Jan Vacek
30. dubna 2019 • 14:34

Sparta má jasno! Jde po Jílkovi, ve hře je také překvapivá varianta

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejprve byli na stole tři kandidáti, potom se seznam potenciálních trenérů Sparty po odvolaném Zdeňku Ščasném rozšířil na pět jmen. V tuhle chvíli už Letenští mají svého favorita. Podle informací portálu iSport.cz jím je Václav Jílek, současný kouč Olomouce a uznávaný odborník napříč fotbalovým společenstvím. Ale pozor, ve hře je ještě jedna, dost nečekaná a mimořádně zajímavá varianta...Zdeněk Ščasný byl z pozice hlavního trenéra Sparty odvolán ve čtvrtek ráno, jen několik hodin po drtivé porážce 0:3 na Slavii v rámci semifinále MOL Cupu. V tu chvíli se v letenských kancelářích na plné obrátky rozběhlo hledání nového kouče. Na přetřes přišla celá řada jmen, ještě před víkendem vznikl seznam pěti kandidátů, kteří přicházeli nejvíc v úvahu.

Nyní, pět dní po trenérském třesku, mají podle informací portálu iSport.cz na Spartě jasno. Vyvoleným mužem je Václav Jílek, toho času šéf olomoucké Sigmy. „Nejvyšší vedení klubu v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým se na tomto jméně shodlo,“ potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů detailně obeznámených s děním v pražském i hanáckém klubu.

Sázka na Jílka dává smysl z nejrůznějších směrů. Ve Spartě už v minulosti působil, coby asistent Vítězslava Lavičky s ní v sezoně 2013/2014 slavil double. Poměry v klubu tedy dobře zná, navíc prošel školou současného šéfa strahovské mládeže Jaroslava Hřebíka. Platí za progresivního kouče, který sází na kombinační fotbal, Sigmě vtiskl jasnou herní tvář.

Pominout nelze ani názor samotných hráčů. V současném kádru Pražanů najdeme fotbalisty, kteří Jílkovo působení na Letné ještě pamatují. Bořek Dočkal, Lukáš Vácha či Costa.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud