HOTOVO! Sparta má první posilu, Vindheim již podepsal smlouvu | iSport.cz
Jan Vacek
21. května 2019 • 20:04

HOTOVO! Sparta má první posilu, Vindheim již podepsal smlouvu

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Bijec Karlos Vémola jako James Bond! Promluvil i o dítěti Bijec Karlos Vémola jako James Bond! Promluvil i o dítěti
NEJ fotbalistky světa: (Ne)twerkující Norka nebo legendární Američanka NEJ fotbalistky světa: (Ne)twerkující Norka nebo legendární Američanka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dotaženo, podepsáno! Sparta má svou první letní posilu. Je jí pravý obránce Andreas Vindheim, který dosud oblékal dres elitního švédského klubu Malmö. Sparta potvrdila přestup, o kterém jako první informoval server iSport.cz, na svém klubovém webu. Letenský celek během úterý dotáhl veškeré náležitosti transferu a s hráčem podepsal smlouvu na tři roky. Za třiadvacetiletého norského reprezentanta, jenž už v pondělí v Praze podstoupil zdravotní prohlídku, zaplatil zhruba 1,3 milionu eur (asi 33 milionů korun).První posilou Sparty se stal Andreas Vindheim, který na Letnou přichází ze švédského Malmö. „Sparta je velký klub, největší v Česku. Každý rok bojuje o titul a hraje evropské poháry- Těším se na novou výzvu,“ uvedl ve svém prvním rozhovoru pro klubový web Vindheim.

Třiadvacetiletý Nor, který se Spartou podepsal smlouvu na tři roky, by měl vyztužit pravý kraj obrany. „Je velmi dobře vybavený na post pravého beka, a to jak fyzicky, tak pohybově. Nevynechá jedinou příležitost podpořit ve sprintu útok, má velmi dobrý cílený centr,“ řekl k novému hráči sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„V Malmö podával velmi dobré výkony v Evropské lize proti silným soupeřům, navíc s ním vyhrál dva švédské tituly. Má mentalitu vítěze,“ pokračoval Rosický. „Vzhledem k tomu, že Malmö je ve své zemi podobným týmem, jako Sparta v Česku, očekávání od fanoušků a tlak od veřejnosti dobře zná a nepřekvapí ho. Jsme rádi, že se stává sparťanem,“ dodal.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud