Zlatí hoši Plzně končí. Úžasní lidé, říká Krejčí. Jak neodstavil Koláře? | iSport.cz
Radek Špryňar
28. května 2019 • 04:20

Zlatí hoši Plzně končí. Úžasní lidé, říká Krejčí. Jak neodstavil Koláře?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Útočnou sílu máme, ale musíme to potvrdit, říká Kozák
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plzeň mládne, ale roní u toho slzy. Po Marku Bakošovi, jenž ukončil nadobro hráčskou kariéru, se s Viktorií loučí další legendární postava – Daniel Kolář. Oba borci stáli u zrodu zlaté klubové etapy, dohromady získali devět titulů a k mimořádným úspěchům přispěli sto dvaceti góly. „Končí nejen skvělí fotbalisté, ale zároveň charakterově úžasní lidé,“ tvrdí jejich bývalý kouč Karel Krejčí.  Těžko zadržoval slzy, pak se stejně rozplakal. „Nikdy by mě nenapadlo, co všechno v Plzni prožiju,“ vzlykal Marek Bakoš krátce poté, co v neděli dal definitivní sbohem náramné kariéře.

Den poté zavřel skříňku v kabině Viktorie také Daniel Kolář . Pomohl ke všem pěti plzeňským titulům, v historii klubu je s šestašedesáti góly nejlepším střelcem. „Skončila jedna etapa mého života, na kterou budu vždy vzpomínat rád. Budu vzpomínat na fanoušky, hráče, trenéry, šéfíky, na krásné zápasy. A opravdu jen v dobrém,“ vyznal se na klubových stránkách třiatřicetiletý záložník, který si hledá jinou fotbalovou adresu.

Jestliže Kolář z klubu odchází, Bakoš v něm zůstane. S vedením Viktorie se domluvil na trenérské práci. Podle neoficiálních informací by měl být asistentem Pavla Horvátha u nově vzniklého rezervního týmu v ČFL.

„Velmi dobře si jejich spolupráci dovedu představit. Bakyho jsem v posledních měsících často potkával na Strahově při studiu trenérské licence. Je zapálený, má pro tuhle profesi vlohy. I pro plzeňské mladíky, z nichž někteří jsou velmi talentovaní, to bude skvělá škola,“ říká Karel Krejčí, současný kouč reprezentační jednadvacítky.

Emotivní Bakošovo loučení. Na tiskovce v Plzni plakal i Horváth

Z Plzně odcházejí dvě výrazné osobnosti s nevšedním příběhem. Bakoš, rafan se srdcem na dlani. Kolář, jemuž dal život pořádně zabrat v době, kdy mu před očima umírala milovaná manželka. „Prožil si svoje, to je bez diskuse“ odmlčí se Krejčí. „Dan je trochu složitá povaha. Jako trenér jsem si k němu musel hledat cestu. Na něj nikdy neplatilo řvaní, ale důvěra. Věděl jsem, že je pro mě klíčový hráč, tak jsem mu ji milerád dal.“

A do placu přidá historku. V zimě 2016, krátce před startem jara, Krejčímu kondiční trenér doporučoval, aby Koláře odstavil. Že výstup dat GPS z rychlostních tréninků se pohybuje v červených číslech. Doporučení znělo následovně: hráče vysadit z tréninkového procesu a zahájit s ním kondiční blok. Krejčí nad tím mávl rukou. Věděl, že se Kolář umí připravit sám. „Začalo jaro, vyhráli jsme 2:1 na Slovácku, 1:0 doma s Teplicemi a Dan vstřelil všechny naše góly. Přitom měl běhat někde po lese,“ směje se kouč.

A dodává, že jak Kolář, tak i Bakoš, byli neskuteční profesionálové. Zapálení pro práci. Odevzdaní pro tým. „Pořád mám před očima, jak nám Baky vystřílel první postup do Ligy mistrů. A pak proti Borisovu i postup ze skupiny. Tenkrát jsme museli hrát v Edenu. Byly to jeho zlaté góly. Dan válel pod Bakym na podhrotu. Na to nikdy nezapomenu,“ rozněžní se Krejčí.

S Markem Bakošem plánuje Plzeň na začátku nové sezony rozloučení, v diskusích je dokonce varianta rozlučkového utkání. Ovace pro Daniela Koláře přijdou až poté, co definitivně uzavře aktivní dráhu.

Viktoria se vydala cestou změny. Jak dramatická bude, ukážou další dny a týdny. Opustit kádr mohou i další významné postavy.

Vše o Plzni čtěte ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud