Tetteha čeká restart. Dobrou práci musí potvrdit na hřišti, řekl Jílek | iSport.cz
Jan Vacek
24. června 2019 • 20:00

Tetteha čeká restart. Dobrou práci musí potvrdit na hřišti, řekl Jílek

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na jaře byl jen stínem hráče, kterému se prorokovala zářná budoucnost v jedné z nejlepších evropských lig. Útočník Benjamin Tetteh ve svém vývoji ustrnul, druhou polovinou sezony se protrápil. Nyní se zdá, že jednadvacetiletý Ghaňan znovu nabírá obrátky. Do letní přípravy vstoupil kondičně připravený, v úvodním přátelském utkání vstřelil dva góly. Proces restartu je v běhu.Byla to jedna ze zásadních otázek na startu sparťanské letní přípravy. V jakém stavu se Benjamin Tetteh dostaví? Zopakuje se situace ze zimy, kdy po dovolené přicestoval s kondičním mankem, což se projevilo na jeho jarní výkonnosti?

Podle informací deníku Sport tomu tak není. Tetteh šel viditelně do sebe, v období krátkého volna na sobě pracoval, během tradičních testů na Fakultě tělesné výchovy a sportů patřil k vůbec nejlepším.

„Řekl bych, že přijel ve stavu, v jakém bych očekával. Nemyslím, že je to něco nadstandardního, ale je připravený a v tréninku tvrdě pracuje,“ uvedl na adresu svého svěřence po sobotním přípravném duelu v Benešově trenér Václav Jílek.

Benjamin Tetteh
ve Spartě

 Zápasy  37
 Minuty  2365
 Góly  11

V něm se Tetteh blýskl dvěma góly. Potřeboval na ně pouhých devět minut. Po jednom centru z každého křídla, dvě hlavičky a bylo vymalováno. Na první pohled bylo patrné, že se pohybuje lehkým krokem, že ho kondiční manko výrazněji neomezuje.

Mohlo by se to zdát jako samozřejmost, ne však v případě ghanského útočníka. O Tettehovi se už od dob působení v Bohemians traduje, že mu tvrdá dřina zrovna moc nevoní. Na Spartě si to ověřili během jara, kdy byl rodák z hlavního města Accry často mimo hru, stěžoval si na nejrůznější zranění a v součtu vstřelil pouze dvě ligové branky.

I proto se začalo zpochybňovat, zda z něj jednou opravdu vyroste útočník pro některou z předních evropských lig. Ještě v zimě se totiž hovořilo o tom, že by za něj Sparta mohla vyinkasovat až 10 milionů eur (zhruba 260 milionů korun).

To nyní určitě nehrozí. Byť se zejména v Turecku spekuluje o velkém zájmu tamního Galatasaraye, žádná konkrétní nabídka v letenských kancelářích neleží. S ohledem na to, že jsou kvůli zranění mimo hru útočníci Václav Drchal s Matějem Pulkrabem, Pražané nejsou v situaci, kdy by se Tetteha chtěli lehce zbavovat.

Tím spíš, když je podle všeho v procesu restartu uvadající kariéry. De facto ztracený půlrok totiž Ghaňanovi nic z jeho obrovského potenciálu neubírá, Tettehovi je stále jen jednadvacet let. Všechno má před sebou. „Dobrou práci musí potvrzovat na hřišti. Proti Benešovu byl odměněn dvěma góly, ale prostor pro zlepšení, hlavně v defenzivní činnosti, tam je,“ upozornil Jílek.

Právě pod jeho vedením by mohl Tetteh nabrat výkonnostní vzestup. Začal rozhodně nadějně.

SESTŘIH: Sparta přehrála Benešov 3:1. Dvakrát pálil Tetteh

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud