SESTŘIH: Baník - Liberec 1:2. Hrubý zazdil penaltu, udeřil Potočný

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

Fotbalisté Baníku Ostrava vstoupili do nové sezony FORTUNA:LIGY porážkou 1:2 s Libercem. Slezané přitom vedli od 9. minuty díky gólu posily Kuzmanoviče, na začátku druhé půle ale vyrobil Jiří Fleišman šílenou hrubku, kterou potrestal Jakub Pešek. Domácí pak mohli rozhodnout ještě po přísné penaltě za pochybný pád Tomáše Smoly, Robert Hrubý ovšem pokutový kop napálil jen do břevna. V samotném závěru pak dokonal obrat přesnou hlavičkou Roman Potočný.

Zatímco na ostravské straně se do základní sestavy probojovaly dvě letní posily Smola a Reiter, nový liberecký trenér Pavel Hoftych zvolil jedenáctku bez nováčků. Baník ze zdravotních důvodů postrádal brankářskou jedničku Laštůvku.

Domácí nátlakovou hrou zcela ovládli první čtvrthodinu. Holzer v páté minutě vybojoval balon na Kačarabovi a Smolovi na malém vápně chyběl kousek, aby centr usměrnil do sítě.

SESTŘIH: Baník - Liberec 1:2. Ostrava neproměnila spornou penaltu, otočil Potočný

Záhy už ale Ostrava udeřila. Fillo potáhl kontr po pravé straně, na hranici vápna poslal balon Kuzmanovičovi, který bez přípravy přízemní střelou překonal Nguyena.

Liberec se z převahy Baníku dokázal vymanit až zhruba po 20 minutách. Hra se srovnala a v 33. minutě měl Slovan i výbornou možnost k vyrovnání. Procházkův odkop zachytil Hybš, vpadl do vápna a jeho nadýchaný centr napálil z voleje Mara. Baník ale od pohromy zachránil stoper Stronati, který ránu gólových parametrů vlastním tělem zablokoval.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji opět ostravský celek. Po Kuzmanovičově přistrčení se dral do koncovky Smola, zasekl si ve vápně obránce, ale zakončit už nestihl.

Jako blesk z čistého nebe přišlo v 53. minutě vyrovnání. Po útočné standardní situaci Ostravy a libereckém odkopu vracel z hloubi hřiště Fleišman nepříliš razantně míč vlastnímu gólmanovi, jenže situaci vystihl Pešek, který byl u míče dřív než Budinský a do prázdné branky srovnal.

Baník se svým silovým pojetím snažil znovu vynutit tlak, ale k ničemu výraznému se dlouho nedokázal dopracovat. Po zmatcích ve vlastním vápně měl v 71. minutě naopak štěstí, že Mara po nepovedené střele Koscelníka zblízka špatně nastavil nohu.

Klíčový moment mohla přinést 76. minuta. Rozhodčí Berka k velké nelibosti hostů nařídil po zákroku na Smolu penaltu, ale domácí Hrubý z pokutového kopu trefil jen břevno.

Domácí si sice až do konce udržovali platonický tlak, který však už v žádnou brankovou možnost nevyústil. Naopak po standardní situaci v 94. minutě lízl hlavou přesně balon Potočný a zajistil Liberci tři body. Slovan tak navázal na výhru 1:0 z Ostravy v nadstavbě minulé sezony a Baník už osm ligových utkání čeká na vítězství.

Domácí: 9. Kuzmanović

Hosté: 53. Pešek, 90+4. Potočný

Domácí: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš, R. Hrubý (81. Baroš), Holzer (68. Granečný) – Kuzmanović (58. Diop), Smola.

Hosté: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite (C), Oscar – Koscelník, Mara (87. Nešický), Pešek (65. Musa) – Potočný.

Klíčové momenty zápasu

Baník - Liberec: Potočný umlčel ostravské tribuny a v závěru otočil na 2:1 pro Slovan!

Baník - Liberec: Hrubý napálil pokutový kop jen do břevna!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Liberec: Žlutá karta pro realizační tým Slovanu, potrestaní sudímu ironicky tleskali

Baník - Liberec: Smola se skácel po pochybném zákroku, sudí Berka píská přísnou penaltu!

Baník - Liberec: Mara na zadní tyči bezprostředně před bránou zazdil obrovskou šanci!

Baník - Liberec: Penaltu reklamoval i Diop po šanci a souboji s Marou

Baník - Liberec: Smola se dostal sám před Nguyena, ale vybíhal z ofsajdu

Baník - Liberec: Fleišman vyrobil šílenou hrubku a Pešek ji potrestal - 1:1!

Baník - Liberec: Stronati nadvakrát uhasil tutovky Mary

Baník - Liberec: Koscelník si pohrál s Fleišmanem, ale sám před Budinským střílel mizerně

Baník - Liberec: Filla nikdo nezastavil, Kuzmanovič z první posílá Ostravu do vedení 1:0!

Baník - Liberec: Fillo padl ve vápně po souboji s Potočným, o penaltu nešlo

Baník - Liberec: Holzer pěkně hledal Smolu, ten těsně promáchl

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.