Past na Kangu i hrot. Jak Svědík přečetl Jílka a Slovácko obralo Spartu | iSport.cz
Michal Koštuřík
16. července 2019 • 12:40

Past na Kangu i hrot. Jak Svědík přečetl Jílka a Slovácko obralo Spartu

Autor: Michal Koštuřík, dvo
TOP VIDEA
Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0! Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!
Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen! Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kamaráde, přečetl jsem tě! Trenér Martin Svědík nalíčil na Václava Jílka past, do které se Sparta chytila. A Slovácko poprvé ve své historii vyloupilo Letnou. Nešlo o náhodu, borci přesně věděli, co hrát. Základním bodem strategie bylo odebírání míčů středovým hráčům soka. „Snažili jsme se získávat balony hlavně na Kangovi, který hraje na abnormální riziko,“ přiznal v pondělí kapitán Vlastimil Daníček. V zamčené části článku najdete také rozbor sparťanských hrubek, které vedly k oběma gólům.Na tento styl musíte být nabušení. Fyzicky i takticky. Kouč Martin Svědík zná Jílkovu filozofii moc dobře, debatami o fotbale strávili dlouhé hodiny. V neděli večer kouč Slovácka kámoše a kolegu přechytračil. Samozřejmě s nezbytnou pomocí svých svěřenců. Stěžejní práci odvedli Daníček a spol. na hřišti. „Nevyhráli jsme se štěstím,“ zdůraznil záložník Jan Kalabiška.

Po výživné přípravě měli hosté z čeho brát, v systému nepropadali. Zhustili střed pole, ucpali prostory pro průnikové přihrávky. „Styl, který po nás trenér chce, je náročný. Je hodně o kompaktnosti a kondici. Když z toho jeden hráč vypadne, těžko se to honí,“ vylíčil Daníček, autor krásného gólu na 0:2.

„Měli jsme rychle dostupovat Kangu, aby neotáčel těžiště hry. Občas se to nepovedlo a dal to z druhého doteku. Chtěli jsme být aktivní, ale celý zápas to na Spartě nejde vydržet,“ uvedl Kalabiška. „Od sedmdesáté minuty jsme toho měli všichni plné zuby,“ dodal.

Na začátku obou brankových situací byla ztráta Sparty ve středu pole. Tedy přesně to, na co se hosté zaměřili a po čem aktivně šli. Nejdřív využili chyby Guélora Kangy, poté zaváhání Michala Sáčka. Rychle nahoru, precizní koncovka – a bylo to.

„Trenér nás dobře připravil a my jsme plnili jeho pokyny. S Jílkem se dobře znají.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud