Apokalypsa v obraně. Slavia řeší, jak nahradit africké stopery. Kdo je ve hře? | iSport.cz
17. července 2019 • 05:00

Apokalypsa v obraně. Slavia řeší, jak nahradit africké stopery. Kdo je ve hře?

TOP VIDEA
Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0! Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!
Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen! Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen!
VŠECHNA VIDEA ZDE

První odchod se dal ještě vydýchat, druhý přestup už Slavii dusí. V běhu už jsou nejspíš jednání se zahraničním stoperem, který má vyplnit díru po „titánovi“ Simonu Delim a „uličníkovi“ Michaelu Ngadeuovi. Do úvah slávistického vedení prý taky patří liberecké duo, a je tu ještě další možnost – vrátit do středu defenzivy Alexe Krále. „Sešívaní“ řeší měsíc před play off Ligy mistrů mimořádně prekérní situaci. V placené části článku mimo jiné najdete i rozhovor se zkušeným trenérem Vlastimilem Paličkou.Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík svým tweetem téměř spálil mosty mezi Slavií a Michaelem Ngadeuem, a mezitím belgické zdroje hovoří o tom, že KAA Gent, nejaktivnější zájemce o afrického stopera, brzy představí novou posilu. Po Simonu Delim tak odchází další opora červenobílé obrany, a taky na výstupní klauzuli.

V tom tkvělo celé nebezpečí, v jakém se český mistr nacházel, byť na tiskové konferenci k zahájení letní přípravy z úst Jaroslava Tvrdíka padlo, že největším posílením bylo udržení stávajícího kádru.

Deli odešel minulý týden do Clubu Bruggy za smluvně stanovené „odchodné“ zhruba 2,5 milionu eur, Ngadeu má namířeno do Gentu za přibližně 4,5 milionu eur.

Tím druhým přestupem nastává v defenzivě „sešívaných“ téměř apokalypsa. Možná i proto reagoval v úterý brzy ráno Jaroslav Tvrdík tak útočně. „Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník,“ napsal v naštvání. Důvodem mělo být chování Ngadeua a jeho agenta, kteří podle Tvrdíkových slov měli využít Slavii jen jako prostředek k vyjednání lepšího kontraktu v Gentu. Ngadeu prý sice v pondělí dorazil do Prahy na slavnostní prodloužení se Slavií, ale ještě v noci se měl sebrat a odletět do Belgie.

Kromě nesmlouvavého jednání má mít ale kamerunský stoper ještě další, neméně důležitý důvod k odchodu

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud