Mandjeck rozpoutal při se Spartou. Proč napadl smlouvu a co bude dál? | iSport.cz
Jan Vacek
17. července 2019 • 15:55

Mandjeck rozpoutal při se Spartou. Proč napadl smlouvu a co bude dál?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Leeds nabízí za Stancia cca 200 miliónů! Tvrdík reagoval na Twitteru: Hezká starost!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na první pohled se situace zdá být průzračně jasná. Georges Mandjeck má se Spartou ještě na rok platnou smlouvu, po dovolené by se tak měl připojit k týmu. Realita však bude s největší pravděpodobností úplně jiná. Kamerunský reprezentant totiž napadl letenský klub u orgánů FIFA s tím, že je kontrakt neplatný. Byť se svým protestem s největší pravděpodobností neuspěje, rozžehnal mezi oběma stranami svár.Vztah mezi Georgesem Mandjeckem a Spartou má k idylce daleko, v posledních týdnech naopak podstatně zhoustl. Důvod? Zkušený záložník je přesvědčený, že jeho smlouva s pražským velkoklubem není platná a měla by být anulována. Na jejím základě totiž musí coby OSVČ své příjmy danit, což považuje z hlediska paragrafů Evropské Unie za protiprávní.

Sparta se logicky brání. Stejně jako další tuzemské kluby má kontrakty s hráči postavené zcela standardně, jednotlivé smlouvy jsou plně v souladu s českými zákony. Pokud by FIFA rozhodla, že je Mandjeckův apel opodstatněný, znamenalo by to, že jsou neplatné i všechny další smlouvy. S českými a zahraničními hráči. To je vysoce nepravděpodobné, téměř vyloučené.

„Sparta má s hráči pracovní vztah, který jasně definují zdejší zákony. Jedná se o standardní smlouvy, které direktivně určují povinnosti obou stran. V případě hráče coby OSVČ je to tedy i plnění daňového rámce,“ upozorňuje zdroj blízký letenskému klubu.

Jaká je tedy Mandjeckova motivace, že rozpoutal otevřený konflikt?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud