SESTŘIH: Opava – Ostrava 0:2. Další výhra venku, Baník ovládl derby

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli i druhý venkovní zápas letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Ve čtvrtém kole ovládli slezské derby v Opavě 2:0, první gól dal bývalý útočník domácích Tomáš Smola, druhý přidal krátce před koncem de Azevedo. Opava po úvodních dvou vítězstvích podruhé za sebou prohrála a klesla o skóre na šesté místo neúplné tabulky za čtvrtou Ostravu.

Vedle Smoly nastoupil za Baník i Kuzmanovič, další hráč, který v poslední době přišel do Opavy z Ostravy. Jako první zahrozili v desáté minutě domácí. Mondek poslal do vápna ostrý centr, který před dotírajícím Jurečkou pokryl brankář Budinský. Balon mu po kontaktu s opavským hráčem vypadl, ten jej dorazil do sítě, ale rozhodčí Julínek už předtím odpískal faul a gól neplatil.

Domácí:

Hosté: 20. Smola, 82. de Azevedo

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek (C) – Zavadil, Jursa (73. Bernadina) – Mondek (55. Šulc), Jurečka, Zapalač (55. Stáňa) – Dedič.

Hosté: Budinský – Fillo, Šindelář, Stronati (58. Procházka), Fleišman (C) – Reiter, R. Hrubý, Jánoš, Kuzmanović (46. Diop), de Azevedo (90+3. Holzer) – Smola.

Domácí: Šrom, Helebrand, Řezníček, Souček, Stáňa, Bernadina, Šulc

Hosté: Číž, Granečný, Procházka, Holzer, Jirásek, Baroš, Diop

Domácí: Zavadil, Jursa, Schaffartzik

Hosté: Kuzmanović

Pavel Julínek – Ivo Nádvorník, Marek Podaný

Stadion v Městských sadech, Opava

Byť Opavští měli v těch chvílích herně navrch, ve 20. minutě se dočkal vedení Baník. Po přímém kopu Hrubého nebezpečně hlavičkoval Stronati, Fendrich vytáhl balon na břevno, ale v malém vápně stál Smola a zblízka bez potíží uklidil míč do sítě.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno, jenže Jurečkovu hlavičku po Zapalačově prudkém centru vytěsnil Budinský. Ostravský brankář se překonával i dál, když vyrazil na roh také Dedičovu ránu.

Ve 40. minutě po Zapalačově rohu dorazil prodloužený míč do sítě Jurečka, ale ani tentokrát se nemohl radovat. Sudí po zhlédnutí videa potvrdil původní ofsajdový verdikt.

Hned po změně stran mohl přidat druhý gól Baníku Smola, jenže jeho rána z ostrého úhlu byla zblokována. Po hodině Opava zatlačila Baník řadou centrů, ale do zakončení se domácí neprobili. Naopak necelou čtvrthodinu před koncem Opavě nevyšla ofsajdová "past" a Diop se zjevil před Fendrichem, který ho vleže vychytal.

Pak ale domácí propadli po své standardce, Baník po nepřesném centru postupoval do přečíslení pět na dva, a byť se zprvu zdálo, že Opavští kritickou chvilku přečkají, nakonec inkasovali podruhé. Hrubý vysunul Reitera, který si položil Fendricha, předal míč De Azevedovi a ten v 82. minutě prestižní souboj definitivně rozhodl.

SESTŘIH: Opava - Baník 0:2. Slezské derby opanovala Ostrava, rozhodl Smola

Opava - Baník: Zavadilovu prudkou ránu ze třiceti metrů si Budinský pohlídal

Opava - Baník: Žídek ve výborné šanci pálil vysoko nad bránu
Opava - Baník: De Azevedo po nádherném Reiterově průniku zvyšuje na 2:0!
Opava - Baník: Šulcovu jedovatou ránu vyrazil Budinský jen před sebe
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Opava - Baník: VAR si volá sudího kvůli Schaffartzikově či Diopově zákroku. Měla být ČK?
Opava - Baník: Šulcův jedovatý centr nezasáhli ideálně ani Simerský, ani Dedič
Opava - Baník: Smola sám před Fendrichem! Domácí gólman ale jeho blafák vystihl
Opava - Baník: Další Jurečkův gól! Ale znovu neuznán, asistent mává ofsajd
Opava - Baník: Jurečkova hlavička zapadla těsně vedle tyče
Opava - Baník: Dedič se pohotově otočil a pálil z vápna nad bránu
Opava - Baník: Dedič se vytáhl s výborným sólem, Budinský parádně vytáhl jeho střelu!
Opava - Baník: Jurečkova hlavička mířila do šibenice, Budinský skvěle zakročil!
Opava - Baník: Kdo jiný? Smola otevírá skóre z dorážky a hosté vedou 1:0!
Opava - Baník: Kuzmanovič se vrátil na místo činu - a už v úvodu nasadil Schaffartikovi jesle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.