SESTŘIH: Slovácko – Zlín 1:0. V závěru prvního poločasu rozhodl Zajíc | iSport.cz
3. srpna 2019 • 18:54

SESTŘIH: Slovácko – Zlín 1:0. V závěru prvního poločasu rozhodl Zajíc

Slovácko - Zlín: Zajíc zblízka propálil Dostála, 1:0
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu

Fotbalisté Slovácka ve čtvrtém kole první ligy doma porazili Zlín 1:0 a zabrali po dvou porážkách za sebou a především minulém debaklu 0:6 v Jablonci. Naopak "Ševci" pod novým trenérem Josefem Csaplárem potřetí v sezoně prohráli výsledkem 0:1 a mají tři body. Krajské derby rozhodl ve 44. minutě Tomáš Zajíc.

První velkou šanci si ve čtvrté vypracovali hosté, když Hlinkovu ránu brankář Trmal s problémy vytáhnul nad břevno. Pak přvzali iniciativu hráči Slovácka. Nejprve Zajíc hlavou minul, pak Navrátil z dálky protáhnul Dostála a zlínský gólman ještě lepší zákrok předvedl proti Reinberkově ráně.

Minutu před pauzou už se domácí dočkali. Petržela před pokutovým územím našel Reinberka, jehož nepovedena střela se dostala před Zajíce a útočník Slovácka míč zblízka napálil pod břevno. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži skóroval poprvé po 283 minutách.

SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:0. Domácí napravili debakl z Jablonce. Rozhodl Zajíc

Po přestávce Slovácko začalo podobným stylem jako v první půli. Dostál další Navrátilovu střelu vytěsnil na roh, domácí pak zahodili slibný brejk a Šašinka nastřelil jen vyběhnutého Dostála. Hostujícího brankáře v 52. minutě sice obstřelil Petržela, ale druhý gól neplatil pro ofsajd letní posily z Plzně.

Domácí ovládali hru a nepouštěli Zlín ani na svou polovinu a Navrátilova střela se odrazila od tyče. Branková konstrukce se však ozvala i na druhé straně, když Poznar obloučkem trefil břevno špatně postaveného Trmala. Jeho protějšek Dostál poté ve velké šanci vychytal Zajíce, který nezužitkoval dobrou přihrávku od Kalabišky.

Domácí se v závěru zatáhli, přenechali aktivitu a územní převahu Zlínu a v nastavení málem o nejtěsnější vedení přišli, jenže Poznar zblízka odmítl vyrovnání a netrefil branku. "Ševci" tak venku prohráli osmý ligový zápas po sobě a na hřišti Slovácka nebodovali poprvé po pěti utkáních.

Domácí: 44. Zajíc

Hosté:

Domácí: Trmal – Reinberk (68. Šimko), Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček (C) – Navrátil, M. Petržela (74. Kalabiška), Havlík – Zajíc (90. J. Krejčí), O. Šašinka.

Hosté: S. Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azackij – Matejov (52. Cedidla), Hnaníček (46. Janetzký), Bartošák (75. Nečas), Jiráček (C), Mašek – Fantiš, Poznar.

Klíčové momenty zápasu:

Slovácko - Zlín: V závěru mohl srovnat Poznar, ale mířil těsně vedle!

Slovácko - Zlín: Dostál uzmul velkou gólovku Zajícovi a znovu podržel Ševce

Slovácko - Zlín: Poznar z velké dálky napálil břevno

Slovácko - Zlín: Navrátil přízemní střelou orazítkoval tyč!
Video patří k placenému obsahu

Slovácko - Zlín: Po pěkném centru Divíška hlavičkoval vedle Zajíc

Slovácko - Zlín: Šašinka se ocitl v úniku, na Dostála si ale nepřišel

Slovácko - Zlín: Dostál kryl i přízemní střelu Šašinky

Slovácko - Zlín: Bombu Reinberka vyrazil famózní Dostál!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava