Jak se hledá sestava ve Spartě. Bývalý asistent se podělil o zkušenosti | iSport.cz
28. srpna 2019 • 12:50

Jak se hledá sestava ve Spartě. Bývalý asistent se podělil o zkušenosti

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LFA chce dohrát kompletní ligu do konce června, klubům nabídla podporu
Nejlepší hráč ligy Ondřej Kolář: Základy má z volejbalu a připomíná Neuera
VŠECHNA VIDEA ZDE

Není to tak dlouho, kdy po sociální síti Twitter koloval obrázek, na kterém trenér Václav Jílek stojí u losovacího stroje a za pomocí balonků „tahá“ základní sestavu. Byla to velká nadsázka, úvod sezony ale ukazuje, že Sparta stále nenašla stabilní složení elitní jedenáctky. Jílek zápas co zápas sahá k větším či menším změnám, ustálenost ovšem chybí. I to je důvod, proč Letenští vykopli ročník extrémně špatně. V uzamčené části článku naleznete mimo jiné i rozhovor na téma "trápení Sparty" se Stanislavem Hejkalem, současným trenérem Teplic, který ve Spartě působil jako asistent trenérů Zdeňka Ščasného, Davida Holoubka, Tomáše Požára a Petra Rady.Čtyři, jedna, jedna, dvě, tři, pět, čtyři, dvě. Počet změn v základní sestavě, které v dosavadních soutěžních zápasech Sparty učinil trenér Václav Jílek. Zatím ani jednou nevsadil na úplně identickou sestavu. Dosavadní nenalezení funkčního složení je jedním ze zásadních důvodů, proč Pražané zatím rozhazují body po hrstech.

„Trenér Jílek je na Letné krátce. Potřebuje najít těch sedm nebo osm základních hráčů, o které by se mohl opřít. Pak si to všechno sedne,“ míní kouč Teplic Stanislav Hejkal, jenž v minulosti působil ve Spartě jako asistent Zdeňka Ščasného.

Jílek rozhodně nebyl po příchodu do Sparty v jednoduché situaci. Extrémně krátká letní příprava, příchod nových posil, marodka tak početná, že by se z ní v poklidu dala seskládat další jedenáctka. Navzdory tomu ovšem hledání optimální sestavy trvá dlouho, až příliš dlouho. Na spadnutí je osmé ligové kolo, odkrojená tedy bude víc než čtvrtina základní části.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud