Jílek v koutě, popřel sám sebe. V čem Slavia válcuje tápající Spartu? | iSport.cz
24. září 2019 • 12:20

Jílek v koutě, popřel sám sebe. V čem Slavia válcuje tápající Spartu?

TOP VIDEA
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta nezvládla nedělní pražské derby výkonnostně, takticky ani mentálně. Velký podíl na tom samozřejmě mají hráči, nad nimi ovšem stojí ještě jeden muž. Muž s odpovědností nejvyšší. Trenér Václav Jílek. Bylo by laciné neúspěch hodit na jedinou hlavu, zároveň nelze přehlédnout, že kouč Letenských svými rozhodnutími k neúspěchu výrazně přispěl. V placené sekci iSport Premium také najdete, v čem vedoucí Slavia momentálně předčí svého konkurenta z Letné - ať už jde o angažovanost nejvyššího vedení, sportovní úsek či výběr posil.Pražský velkoklub je po deseti odehraných kolech přesně tam, kde rozhodně nechtěl být. Jílek se s ohledem na opakované bodové ztráty dostal pod tlak, vystoupil mimo svou komfortní zónu. Zahnaný do kouta se dopouští chyb, dělá rozhodnutí, kterými popírá sám sebe, svou vlastní filozofii. Nedělní zápas se Slavií toho byl jasnou ukázkou. Přesto jeho pozice na Letné nadále zůstává pevná.

Jestliže si Jílek po výhře 2:0 ve Zlíně chválil práci defenzivy a mluvil o tom, že je třeba zadní čtyřku konečně stabilizovat, o několik dní později udělal přesný opak. Z pozice levého obránce totiž vysunul Martina Frýdka do středu pole. V kontextu toho, jak se derby odvíjela, je tohle rozhodnutí těžko pochopitelné. A ještě hůř obhajitelné.

Z předešlých sezon víme, že Frýdek je tak trochu neřízená střela. Na pozici ve středu hřiště kolikrát nadělá víc škody než užitku. Ano, je to bojovník, sparťan s velkým „S“, v zápase by se pro tým rozdal. Jenže zároveň má značné technické i taktické limity. Vlastně nemohlo nikoho moc překvapit, že to byl právě on, kdo nesmyslným zákrokem ve vlastním pokutovém území naklonil derby výrazně na sešívanou stranu.

Frýdek do středu nepatří

Rozhodnutí o Frýdkově přesunu lze těžko chápat i z toho pohledu, že si Jílek dlouhodobě zakládá na fotbalovosti svých hráčů. Je to pro něj prvotní atribut. V případě letenského kapitána ovšem není na takové úrovni, aby s ní obstál v konfrontaci s nejvyšší tuzemskou kvalitou.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud