Jílek v koutě, popřel sám sebe. V čem Slavia válcuje tápající Spartu? | iSport.cz
24. září 2019 • 12:20

Jílek v koutě, popřel sám sebe. V čem Slavia válcuje tápající Spartu?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta nezvládla nedělní pražské derby výkonnostně, takticky ani mentálně. Velký podíl na tom samozřejmě mají hráči, nad nimi ovšem stojí ještě jeden muž. Muž s odpovědností nejvyšší. Trenér Václav Jílek. Bylo by laciné neúspěch hodit na jedinou hlavu, zároveň nelze přehlédnout, že kouč Letenských svými rozhodnutími k neúspěchu výrazně přispěl. V placené sekci iSport Premium také najdete, v čem vedoucí Slavia momentálně předčí svého konkurenta z Letné - ať už jde o angažovanost nejvyššího vedení, sportovní úsek či výběr posil.Pražský velkoklub je po deseti odehraných kolech přesně tam, kde rozhodně nechtěl být. Jílek se s ohledem na opakované bodové ztráty dostal pod tlak, vystoupil mimo svou komfortní zónu. Zahnaný do kouta se dopouští chyb, dělá rozhodnutí, kterými popírá sám sebe, svou vlastní filozofii. Nedělní zápas se Slavií toho byl jasnou ukázkou. Přesto jeho pozice na Letné nadále zůstává pevná.

Jestliže si Jílek po výhře 2:0 ve Zlíně chválil práci defenzivy a mluvil o tom, že je třeba zadní čtyřku konečně stabilizovat, o několik dní později udělal přesný opak. Z pozice levého obránce totiž vysunul Martina Frýdka do středu pole. V kontextu toho, jak se derby odvíjela, je tohle rozhodnutí těžko pochopitelné. A ještě hůř obhajitelné.

Z předešlých sezon víme, že Frýdek je tak trochu neřízená střela. Na pozici ve středu hřiště kolikrát nadělá víc škody než užitku. Ano, je to bojovník, sparťan s velkým „S“, v zápase by se pro tým rozdal. Jenže zároveň má značné technické i taktické limity. Vlastně nemohlo nikoho moc překvapit, že to byl právě on, kdo nesmyslným zákrokem ve vlastním pokutovém území naklonil derby výrazně na sešívanou stranu.

Frýdek do středu nepatří

Rozhodnutí o Frýdkově přesunu lze těžko chápat i z toho pohledu, že si Jílek dlouhodobě zakládá na fotbalovosti svých hráčů. Je to pro něj prvotní atribut. V případě letenského kapitána ovšem není na takové úrovni, aby s ní obstál v konfrontaci s nejvyšší tuzemskou kvalitou.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud