Za kulisy smluv fotbalistů. Kolik v Česku berou hvězdy, co řekl Pelta? | iSport.cz
18. října 2019 • 11:45

Za kulisy smluv fotbalistů. Kolik v Česku berou hvězdy, co řekl Pelta?

TOP VIDEA
Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hráčská smlouva. Pro fanoušky je to pouze jakýsi abstraktní pojem, pro kluby, hráče a jejich agenty ovšem podstata jejich fungování. Jednání o kontraktu se proto zpravidla mění v šachovou partii dvou stran, ve které létají milionové částky. Deník Sport se pokusil rozkrýt spletité a často dost nepřehledné pozadí toho, jak smluvní závazky mezi kluby a fotbalisty vlastně vznikají. Kolik berou nejlépe placení hráči FORTUNA:LIGY? Jaké jsou základní parametry smlouvy? Je rozdíl, když kluby vyjednávají s cizincem? A jak jedná zkušený boss Miroslav Pelta, který své zkušenosti přibližuje v rozhovoru? Vše najdete v placeném tématu pro sekci iSport Premium.Peníze, respektive finanční ohodnocení za odvedené fotbalové služby. To je hlavní leitmotiv příběhu, který se každý půlrok odehrává na trase mezi kluby a jednotlivými hráči. Ano, středobodem každé vznikající smlouvy je právě to, za jakých peněžitých parametrů bude uzavřena.

„Obecně se dá říct, že hlavními aspekty vyjednávání nového kontraktu jsou platové podmínky hráče a taky délka smlouvy. V té nejobecnější rovině se dá říct, že starší hráči upřednostňují jistotu v podobně dlouhodobějšího kontraktu, mladí hráči s potenciálem dalšího rozvoje naopak volí smlouvy krátkodobější. Z pohledu klubů je pak logicky preference přesně opačná,“ pokyvuje hlavou Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která se zabývá právě zastupováním hráčů.

Peníze, peníze, peníze

Finance jsou ale to hlavní. Pokud se na nich obě strany shodnou, je prakticky jisté, že dojde k podání rukou. Zároveň je to bod, kolem kterého plane nejvíc emocí. Motivace obou zúčastněných subjektů se totiž logicky liší. Kluby se snaží získat co nejlepší muziku za vynaložení pokud možno nejnižších možných prostředků. Agenti zase bojují za své svěřence. A samozřejmě i za sebe.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud