Změny v Plzni: Limberský chce „ředitelovat“, proč zůstane Krmenčík? | iSport.cz
Jonáš Bartoš
7. ledna 2020 • 04:40

Změny v Plzni: Limberský chce „ředitelovat“, proč zůstane Krmenčík?

Vstoupit do diskuse
0
 • Co bude v Plzni s Matúšem Kozáčikem, Michaelem Krmenčíkem a Davidem Limberským? Co bude v Plzni s Matúšem Kozáčikem, Michaelem Krmenčíkem a Davidem Limberským?FOTO: Koláž iSport.cz

  Nová energie, velký drajv! Adrián Guľa od pondělí naplno úřaduje v kanceláři ve Štruncových sadech. Co se po nástupu slovenského odborníka bude v plzeňské Viktorii dít? V kádru je na startu přípravy 26 hráčů, k tomu dva brankáři. Během zimy dojde k nutnému okleštění kádru, velké posilování směrem dovnitř zatím není v plánu. S kým hodlá pracovat nový kouč? Jaká je situace Davida Limberského a Romana Hubníka? Odejde Michael Krmenčík? A jak chtějí Západočeši vyřešit situaci mezi brankáři, kde se do trenérské pozice přesunul Matúš Kozáčik?

 • Odejde Michael Krmenčík?

  Klíčový plzeňský forvard a nejlepší střelec zajímá zahraniční kluby i na startu aktuální zimní přestávky. Do kanceláří v Doosan Areně přišla nabídka z Janova, ale ta neodpovídala představám plzeňského vedení. „Nabídka Janova byla zajímavá, stejně jako jiné. Ale průběh jednání zdaleka nenaplňuje všechna naše očekávání. Na 99 procent k transferu nedojde, kluby, co s námi jednají, nejsou schopné vyhovět požadavkům, které nebudeme měnit bez ohledu na soutěž, odkud přichází. Téma Krmenčík se určitě bude probírat, ale pro odchod máme jasně nastavená pravidla. Teď se zdá, že spíš přestoupím já, než on,“ pověděl s nadsázkou generální ředitel klubu Adolf Šádek.

  Michael Krmenčík oslavuje svou trefu do sítě Sparty, kterou poslal Plzeň do vedení 1:0

 • Limberský i Hubník hrají o smlouvu

  Zkušeným matadorům a opěrným bodům plzeňské defenzivy dobíhá poslední půlrok stávajících kontraktů. Hubník dlouho chyběl kvůli zranění, jeho šéfovskou pozici uprostřed obrany na podzim převzal Jakub Brabec. Limberský nastupoval pravidelně a dokazoval své nesporné kvality, nicméně i jeho v závěru podzimu skolily zdravotní patálie. „Starší kluci vědí, že diskuze o prodloužení smlouvy nastane na soustředění. Roman i David mají celé jaro na to přesvědčit, že jsou zdravotně v pořádku a fotbalově budou přínosem. Abych striktně řekl, že končí, tak to není. David už je nastavený trošku tak, že tomu tady bude ředitelovat. Ale pořád je to velmi kvalitní fotbalista. Trenéři si po jaře vyhodnotí, jestli David má ještě Plzni co dát,“ prozradil Šádek.

  Zklamaný David Limberský opouští hřiště ve Zlíně, kde Plzeň remizovala 1:1

 • Kozáčik se ještě může objevit v bráně

  Pavel Vrba si do Bulharska vzal i trenéra gólmanů Martina Ticháčka. V Plzni na jeho pozici přemístili Matúše Kozáčika, dlouholetou jedničku, který ale celý podzim jen kryl záda Aleši Hruškovi. Plzni tím pádem schází jeden brankář, na startu přípravy jsou v káru pouze zkušený Hruška a odchovanec Dominik Sváček. Viktorii neklapl příchod slávistického Martina Vantruby (podzim na hostování ve slovenské Pohronii). Jak vyřeší situaci mezi tyčemi? „Kozáčik sice není v kádru, ale ukončil kariéru jako reprezentační gólman, na klubové úrovni ještě definitivně uzavřená nebyla. V případě, že nebude situace u brankářů vyřešená, se může stát, že i jako trenér brankářů se může za nějakých okolností objevit v bráně. Je to jedna z věcí, kterou se zabýváme,“ upřesnil Šádek.

  Plzeňský gólman Matúš Kozáčik během soustředění v Rakousku

 • Šance pro talentovaného Gabriela

  Pod Guľou dostanou v přípravě prostor mladí hráči, ať už navrátilci z hostování (Bucha, Šulc), případně Christián Herc, který na podzim nedostal téměř žádnou šanci. Do tréninků se zapojí i osmnáctiletý Šimon Gabriel, který na podzim zaujal ve třetiligové juniorce. „Šimon je definitivně náš hráč (přišel ze Sparty a dosud v Plzni hostoval). Vytáhli jsme si ho kvůli výkonnosti, která u něj byla v posledních měsících výborná. Měl by se učit hrát velký dospělý fotbal, má i fyzické předpoklady pro to, aby z něj byl kvalitní stoper,“ chválil Šádek.

  Šimon Gabriel

 • Zužování kádru

  Do prvního středečního tréninku mají v Plzni napsaných 26 hráčů, k tomu dva gólmany. Logicky se bude škrtat, nějaká jména dostanou stopku už před odletem na soustředění do Španělska (27. ledna). „U Alvira (zatím jediná ohlášená zimní posila) jsme rádi, že máme v týmu novou krev. Na začátku vsadíme energii do hráčů, které máme k dispozici, pokud to bude nutné, budeme do toho vstupovat zvenku. Mám rád dvacetičlenný kádr plus tři brankáři. Tady je teď specifická situace, přišli jsme v rozběhnuté sezoně, potřebujeme vidět větší počet hráčů. K zeštíhlení kádru dojde před soustředěním, ale nějaké věci ještě necháme otevřené. Směrem k tréninkovému procesu si chceme pomoct i z vlastní líhně,“ prohlásil nový trenér Guľa.

  Fotbalisté Plzně a Slovácka nastupují na trávník, za hosty Milan Petržela

 • Krmenčík do Janova? Tam přestoupím spíš já, vyhrkl Šádek

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud