Součkova klauzule vypršela, Slavia může trhnout víc. Ale jen do léta | iSport.cz
24. ledna 2020 • 13:40

Součkova klauzule vypršela, Slavia může trhnout víc. Ale jen do léta

TOP VIDEA
BIZARNÍ posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 extraligových nájezdů: Otočky, finty, legendární Kysela
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patnáct milionů eur, tedy asi 390 milionů korun, už prý není tak zásadní cifra. V téhle výši byla stanovena výstupní klauzule, za kterou by Tomáše Součka mohl kdokoliv získat, samozřejmě pokud by se hráč domluvil s daným klubem na smlouvě. 15. ledna, tedy minulý týden ve středu, ale měla vypršet, tím pádem znovu po čase nastává období, kdy si „sešívaní“ mohou říct za svého lídra klidně o mnohem víc peněz.Nedávno se přiřítilo AS Monaco a zamávalo Slavii nabídkou, už ale neaktivovalo onu výstupní klauzuli, šlo o běžnou nabídku.

Ta smluvně dohodnutá částka, tedy patnáct milionů eur, jenž automaticky umožňuje zahájit jednání s Tomášem Součkem, totiž měla patnáctého ledna vypršet.

Tím pádem se může stát, že za svého záložníka si Slavia klidně může říct mnohem víc, ale na druhou stranu by případný přestup mohl stát i míň.

Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

Takový scénář by možná seděl na anglický West Ham, který se podle britských zdrojů zařadil do fronty na Součka. „Kladiváři“ už v létě zkoušeli přetáhnout jiného záložníka z české ligy, plzeňského Patrika Hrošovského, za něhož nabízeli asi dva miliony eur, nakonec ale odešel za více než pět, tedy přibližně 150 milionů korun do belgického Genku.

K výstupní klauzuli se ale Souček a Slavia hodlají vrátit, měla by znovu začít platit, v původní výši, od patnáctého června tohoto roku. Kdyby tedy 24letý záložník náhodou neopustil Eden už teď v zimě...

Tomu ale podle posledních zpráv nic nenasvědčuje, pravděpodobnější je varianta, že se „sešívanými“ dohraje sezonu. V tom případě by zájemci znovu nemuseli čekat na stanovisko českého mistra, stačilo by aktivovat klauzuli a jednání s hráčem by se rozjela.

„Předpokládám, že situaci kolem Tomáše Součka budeme řešit do posledních minut přestupového okna. A jak to dopadne, to teď nikdo neví,“ odhaduje hráčův manažer Pavel Paska.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud