Útočník pro Slavii. Sešívaní stahují Musu, na soustředění letí i Hovorka | iSport.cz
29. ledna 2020 • 10:05

Útočník pro Slavii. Sešívaní stahují Musu, na soustředění letí i Hovorka

Autor: vmn
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před týdnem to vypadala, že útočník Petar Musa bude i na jaře hostovat ze Slavie v Liberci. Jenže člověk míní a vedení sešívaných mění. Šéf podzimních mistrů Jaroslav Tvrdík v noci oznámil, že Chorvat se připojí k týmu a odletí s ním na soustředění do Portugalska.„Petar Musa končí hostováni v Liberci a odletí zítra se Slavií do Portugalska,“ oznámil hodinu před úterní půlnocí na Twitteru Jaroslav Tvrdík. Stručně, jasně, výstižně. A Slovan Liberec po Romanu Potočném přichází během pár hodin i o druhého nejlepšího střelce v aktuální sezoně.

Sešívaní reagují na zužující se konkurenci v útoku. Po odchodu Milana Škody do Turecka zůstali v kádru jen Stanislav Tecl a Júsuf Hilál, oba dali na podzim dohromady jeden gól, to Musa jich během sedmnácti startů na libereckém hostování nastřílel 7.

V kádru, který letí na soustředění do Algarve, je překvapení víc. Součástí týmu je podle slávistického Twitteru i David Hovorka, který se už třetí měsíc zotavuje po operaci kolena, jeho absence ale byla původně odhadována minimálně na půl roku. Letí také šest mladíků, mezi nimi záložník Lukáš Červ a útočník Adam Toula. 

Změny okolo Musy

Přitom ještě před týdnem to vypadalo, že Chorvat dokončí své hostování pod Ještědem. „Zvažovali jsme, jestli ho vzít sem už teď, nebo aby měl herní praxi, byl v prostředí, kde se mu daří a kde bude pravidelně hrát. Bylo to hodně velká téma,“ prohlásil pár dní zpátky Jindřich Trpišovský.

Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Tehdy se chtěl pro jaro v útoku spoléhat výhradně na dvojici Tecl, Hilál a pro Musu si šetřil místo na příští sezonu (do které se vrátí i Mick van Buren). Jenže ve Edenu evidentně změnili názor. Zřejmě se připravují i na odchod nejlepšího střelce Tomáše Součka, kterého jen hodiny dělí od angažmá v Anglii. Vždyť v trojici Souček, Škoda, Hušbauer opouští 18 podzimních ligových gólů.

21letý Petar Musa v mládeži nastupoval za NK Zagreb, v jehož dresu také tři dny před osmnáctými narozeninami absolvoval ligový debut. V létě roku 2017 pak rodák ze Záhřebu zamířil do Slavie, ale příležitost v áčku dostane až teď. Zatím svůj život v Česku strávil na hostováních na Žižkově a ve Slovanu.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud