Hráči, kterým v Česku končí smlouva. Zamotají ligu? Bez dohody to nepůjde | iSport.cz
20. května 2020 • 05:00

Hráči, kterým v Česku končí smlouva. Zamotají ligu? Bez dohody to nepůjde

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to silný aspekt blížícího se restartu rozehraného ročníku FORTUNA:LIGY. Jeho konec se na základě usnesení klubů na týden starém grémiu posune až do druhé poloviny července. Napříč ligou je ale spousta fotbalistů, kterým vyprší současné smlouvy k 30. červnu. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný způsob, jak kontrakty plošně prodloužit, budou se muset kluby s dotyčnými hráči individuálně domluvit. Někde to může být formalita, jinde problém. Do hry totiž vstoupí celá řada různých zájmů. Projděte si detailní analýzu iSport Premium, včetně rozhovoru s generálním sekretářem FAČR Janem Paulym. V zamčené části najdete i přehled hráčů z největších českých klubů, tedy Slavie, Plzně a Sparty, kterým končí na konci června smlouva.Představme si modelový příklad. V současném kádru Sparty vyprší ke konci června kontrakt hned devíti hráčům. Čistě teoreticky se tak může stát, že 1. července se trenérovi Václavu Kotalovi smrskne mužstvo o víc než třetinu. Není to pravděpodobné, dojít k tomu ale klidně může.

S ohledem na pandemii koronaviru totiž dojde k prodloužení rozehrané sezony až za mezní termín 30. června. Zároveň ovšem neexistuje instituce, která by platnost stávajících kontraktů mohla automaticky prodloužit až do skutečného konce soutěžního ročníku. „Po celé Evropě proto musí jít vždy o dohody mezi klubem a hráčem,“ potvrzuje generální sekretář Fotbalové asociace Jan Pauly.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize >>>

Ačkoli to může znít jako rutinní krok, tak jednoduché to zdaleka není. Klub totiž potřebuje exaktní souhlas hráče, že mu smlouva může být prodloužena. Pokud ho nezíská, může se třeba stavět na hlavu, ale nezmůže vůbec nic.

„Pokud s tím hráč nemá žádný problém, jakože by většina mít neměla, tak se bez problémů domluví,“ míní hráčský agent Ondrej Chovanec ze společnosti Chovanec Sport Agency.

Samozřejmě, logika velí, že fotbalisté budou chtít hrát a rozjetý ročník dokončit. Nucenou koronavirovou pauzu i oni pocítili ve svých peněženkách, s platy museli jít v drtivé většině případů dolů. Rozjezd sezony pro ně mimo jiné znamená návrat ke standardní finanční situaci.

Poměrně snadno ale můžeme najít případy, kdy hráč možnost prodloužení smlouvy řádově o tři týdny smete ze stolu. „Může být celá řada 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud