Trpišovský: Hlavně ať neodejde Kolář! Součka čeká posun v Premier League | iSport.cz
9. července 2020 • 05:00

Trpišovský: Hlavně ať neodejde Kolář! Součka čeká posun v Premier League

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
12
 • Jindřich Trpišovský s pohárem pro mistra ligy Jindřich Trpišovský s pohárem pro mistra ligyFOTO: Pavel Mazáč (Sport)

  Je podepsaný pod druhým titulem Slavie v řadě. Trenér Jindřich Trpišovský si užívá sešívané oslavy, ale už musí přemýšlet nad kádrem nad příští sezonu. Především doufá, že mu v kádru zůstane brankář Ondřej Kolář, zároveň předpovídá ještě větší budoucnost Tomáši Součkovi. Co řekl na tiskovce po remíze v závěrečném derby? 

 • O dojmech z titulu

  „Bezprostřední pocity jsou skvělé. Podařilo se nám obhájit titul, bylo to ještě těžší než ho získat poprvé. Kvůli odchodům hráčů i dlouhé jarní pauze, Plzeň na jaře hrála skvěle, my přebudovávali mužstvo a jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a přiblížili se číslům z minulé sezony. Je to završení práce, které se dennodenně věnujeme, je jen škoda, že nemohlo být vyprodáno a na stadion se dostala jenom část fanoušků."

  Jaroslav Tvrdík v objetí s trenérem Jindřichem TrpišovskýmJaroslav Tvrdík v objetí s trenérem Jindřichem TrpišovskýmFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • O oslavách

  „Bude to podobné jako loni, ale vždy v tu chvíli, kdy to získáte, je ten pocit silnější a oslavy větší. Teď je to ale na druhou stranu volnější, máme volné hlavy, bude to asi spíše přátelské posezení."

  Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze

 • O remíze v derby

  „Mrzí mě to hodně, hráli jsme doma, nedali jsme gól, to je pro mě vždy hrozné. Zápas jsme měli téměř celý zápas ve svých rukách, hráli jsme skvěle týmově i individuálně, měli jsme hrozně moc zakončení, jediná kaňka je, že jsme nevstřelili tu kýženou branku.“

  SESTŘIH: Slavia - Sparta 0:0. Dvakrát břevno domácích, Heča vychytal hostům remízu

 • O pohybu v kádru Slavie

  „Doufáme, že některé nové tváře přivítáme v přípravě. Kádr byl stavěn na jarních patnáct zápasů, teď to budeme stavět jinak, je třeba tým doplnit. Čekáme ještě na hráče, kteří se vrací z hostování, a na stav zraněných. Uvidíme, kdo nás doplní. Hlavně si přeji, aby nikdo neodešel, hlavně v případě Ondry Koláře. Nic takového nemáme v plánu, uvidíme ale, jaké týmy přijdou s případnou nabídkou, to nikdy nemůžete vědět. Kádr bychom naopak rádi doplnili a rozšířili na určitých postech. Hlavně Ondra Kolář je pro mě extrémně důležitý a doufáme, že u nás ještě sezonu zůstane.“

  Gólman Slavie Ondřej Kolář překonal rekord české i československé ligy v počtu vychytaných nul v sezoněGólman Slavie Ondřej Kolář překonal rekord české i československé ligy v počtu vychytaných nul v sezoněFoto Michal Beranek / Sport

 • O krátké dovolené

  „Hned od čtvrtka máme čtrnáct dní volno, pak už začínáme s kempem v Rakousku. Letní příprava bude čtyři týdny, budeme mít jedno kondiční a jedno herní soustředění.“

  Slavia obhájila ligový titulSlavia obhájila ligový titulFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • O Tomáši Součkovi a dalších

  „Tomášovi to hrozně přeju, jsme spolu v kontaktu, přetvořuje trochu West Ham k obrazu svému, začíná dávat góly. Má lví podíl na titulu, stejně jako ostatní hráči, kteří během sezony odešli - Milan Škoda, Pepa Hušbauer, Jarda Zmrhal, Alex Baluta, Alex Král, Jarda Zelený, Kuba Hora, Kuba Hromada a Mick van Buren. Jsem rád, že jsme to i kvůli těmhle klukům dotáhli, i to pro nás bylo důležité. Hráli jsme i za ně, a musíme jim poděkovat, díky nim jsme tam, kde jsme. U Tomáše Součka stále věřím, že za rok a půl bude v top pět Premier League."

  Velkou šanci Tomáše Součka zlikvidoval gólman BurnleyVelkou šanci Tomáše Součka zlikvidoval gólman BurnleyFoto reuters

Vstoupit do diskuse
12

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud