Poznarův skok za červenou. Prý viděl pohyb, pak to byl reflex, řekl Páník

16
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Klasický lup Jablonce ve Zlíně. Tihle dva soupeři mají mezi sebou jasno. Radův soubor skolil Fastav popáté v řadě, aniž by inkasoval! Tentokrát 2:0. Skóre za tuhle sérii? 9:0. V předehrávce 10. kola FORTUNA:LIGY mu nahrálo vyloučení útočníka Tomáše Poznara na konci první půle. „Předtím nám zařídil šest bodů. Určitě mu nebudeme nic vyčítat,“ uvedl záložník Marek Hlinka.

V předchozích dvou partiích byl zlínský snajpr Tomáš Poznar za hrdinu. Vystřelil výhry nad Plzní a v Karviné. V pátek měl špatný den. Během pěti minut vyfasoval dvě žluté karty. Jednu za úder rukou a druhou po nafilmovaném pádu v šestnáctce. „Nerad hraju proti deseti. Domácí postavili dvě řady, blok. Výhry nad těžkým soupeřem si cením,“ řekl jablonecký trenér Petr Rada.

Severočechům se v Baťově městě líbí. Pravidelně si sem jezdí pro výslužku. To platilo i v pátek. Byť první tři šance Pleštil, Zelený a Hrubý neproměnili.

Domácí:

Hosté: 71. Pilař, 84. Schranz

Domácí: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš (78. Janetzký), Hlinka, Conde (90+2. Slaměna), Jiráček (C) – Dramé (46. Jawo), Poznar, Čanturišvili.

Hosté: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (90+2. Jovović) – Považanec (C) – Pleštil (67. Ladra), R. Hrubý (90+2. Čvančara), V. Kubista, Pilař (87. Podaný) – Schranz (87. Doležal).

Domácí: Janetzký, Jawo, Kolář, Rakovan, Martínez García, Toutou Mpondo, Slaměna

Hosté: Čvančara, Doležal, Hübschman, Jovović, Ladra, Podaný, Vajner

Domácí: Poznar, Poznar

Hosté: Libor Holík, Krob

Berka – Mokrusch, Podaný

Stadion Letná, Zlín

„Od začátku jsme byli horším týmem. Nepodařilo se nám chytit rytmus hry. Soupeř byl rychlejší, ve středu pole obratnější s míčem. Nás jako vždycky podržel Standa Dostál. Když jsme se do toho jakoby dostali, přišel Poznarův pád v šestnáctce. Podle mě zbytečný a on to ví,“ podotkl zlínský kouč Bohumil Páník. „Říkal, že zaregistroval pohyb hráče nohou. Pak už to byl reflex, podle něhož reagoval,“ tlumočil debatu.

Páník se následně vztekl, za protesty obdržel také kartu. Nešlo mu ani tak o situaci ve vápně. Vadila mu první žlutá pro útočníka. „Pochybuji, že tam byl vystrčený loket. Hrotový hráč se srazí se stoperem a dostane kartu,“ kroutil hlavou. „Musím se na to detailně podívat,“ dodal.

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:2. Domácí v deseti padli, rozhodli Pilař a Schranz

Klíčový moment však přišel v poslední minutě prvního poločasu, kdy se Poznar perfektně prodral do šestnáctky, cestou odhodil stopera Jakuba Martince, a pak bez Zeleného přičinění v šestnáctce příliš okatě upadl. Chtěl penaltu, místo toho mu sudí Ondřej Berka ukázal druhou žlutou. Bylo zřejmé, co bude následovat. Domácí se ukotvili v defenzivě a čekali, co sok vymyslí.

V 71. minutě vytáhl trumfovou akci. Robert Hrubý rozhodil přihrávku doleva na Pilaře, ten si levačkou postrčil balon dopředu a pravačkou obstřelil Dostála. „Nebylo to lehké,“ zdůraznil Rada. „Míč přebral i díky nasbíraným zkušenostem a nádherně zakončil na zadní tyč. Balon mu neodskočí, tak to má v celé kariéře. Bohužel Vaška zabrzdila zranění,“ dodal kouč vítězů.

Teď je zrovna období, kdy je bývalý reprezentant zdravý a platný. Na place vydržel téměř až do konce, obranu neustále větral. Export bodů na sever potvrdil Ivan Schranz, jenž s bravurou proměnil pokutový kop za faul Cheicka Condeho na svou osobu. Zlínští byli paradoxně nebezpečnější v deseti. Pomohli si střídáním, Lamine Jawo byl na hrotu velmi platný.

„Už to bylo jen o tom, jestli Lamine uteče nebo ne,“ shrnul Páník. To se nestalo. „Nevyšlo nám to,“ věděl trenér, jehož výběr utnul sérii tří vítězných duelů. Navíc přišel o Poznara.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Rozmáhá se nešvar? Petržela, Stanciu i Kliment simulovali bez trestu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905