SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Sima dal gól i nahrával, Trpišovský před Ciprem

32
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole první ligy v Karviné 3:1 a upevnili si vedení v tabulce. Všechny branky padly až po pauze. V 51. minutě otevřel skóre Abdallah Sima a za 10 minut přidal druhý gól Jan Kuchta. V 82. minutě sice snížil z penalty Kristi Qose, ale poslední slovo měl střídající Peter Olayinka. V nastavení ještě dostal červenou kartu domácí brankář Petr Bolek.

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 27 utkání po sobě. Na druhý Jablonec má vršovický obhájce trofeje devítibodový náskok. Karviná poslední tři kola prohrála a zůstala na 11. příčce.

Pražané předloni v posledním vzájemném duelu v Karviné pouze remizovali bez branek a také dnes se zpočátku nemohli prosadit. Podle očekávání sice byli aktivnější, ale za celou první půli si nevytvořili gólovou šanci.

Domácího brankáře Bolka do přestávky výrazněji zaměstnal jen Stanciu, který ve 34. minutě po pěkné kombinační akci vystřelil k tyči, ale gólmana nepřekonal. Krátce nato upadl ve vápně hostující Sima, sudí Pechanec však po poradě s videorozhodčím penaltu neodpískal.

Karviná - Slavia: Bolek je vyloučen za nakopnutí Lingra! Musovu ránu odvrátil Kokovas

Do druhé půle poslal slávistický trenér Trpišovský dva střídající hráče Baha s Olayinkou a Pražané brzy otevřeli skóre. V 51. minutě po rohu vrátil míč u levé tyče před branku Hovorka a Sima z několika kroků doklepl míč do sítě. Devatenáctiletý senegalský podzimní objev dal ve svém 10. ligovém utkání osmý gól a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

V 61. minutě hosté zvýšili a prosadil se i druhý nejlepší kanonýr Pražanů v ligovém ročníku. Kuchta po Provodově pasu postupoval od půlky hřišti na Bolka, v souboji si poradil s Šindelářem a brejk s přehledem zakončil. Slávistický útočník navázal na dva góly z úvodního jarního kola proti Olomouci a v této sezoně nejvyšší soutěže se trefil popáté.

Karviná - Slavia: Janečka jako gólman! Musel čelit nebezpečnému rohu

Kuchta poté mohl skórovat znovu, ale s přispěním Bolkovy teče těsně minul. Domácí v druhé půli prakticky nehrozili, přesto stihli zápas ještě na chvilku zdramatizovat. Sudí Pechanec se po zásahu videorozhodčího vrátil k faulu slávisty Holeše na střídajícího Čmelíka a nařídil penaltu. Zatímco v úvodním jarním kole Slezané pokutový kop neproměnili, tentokrát albánský záložník Qose nezaváhal a snížil.

Naději na remízu ale drželi domácí jen tři minuty. Poté utekl po pravé straně Sima a jeho centr v 85. minutě uklidil do sítě střídající Olayinka. V páté minutě nastavení Musovu střelu do prázdné branky vyhlavičkoval Kokovas. Předtím domácí gólman Bolek trefil před vápnem bývalého spoluhráče Lingra a byl vyloučen. Významný večer zažil kouč sešívaných Slavie Jindřich Trpišovský, který se osamostatnil na druhém místě mezi slávistickými trenéry s největším počtem výher před legendárním Františkem Ciprem. Na prvního Karla Jarolíma ztrácí 18 vítězství.

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Další výhra lídra, Sima má gól a asistenci

Domácí: 82. Qose

Hosté: 51. Sima, 61. Kuchta, 85. Olayinka

Domácí: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář, Twardzik (90. Kokovas) – Smrž (71. Čmelík) – Mikuš (71. Haša), Qose, Herc (82. Janečka), Ostrák – Papadopulos (C) (71. Tavares).

Hosté: O. Kolář – Masopust (46. Bah), Kúdela, Hovorka, Bořil (C) – Holeš, Provod – Sima (88. Lingr), Stanciu (86. Traoré), Oscar (46. Olayinka) – Kuchta (77. Musa).

Domácí: Ciupa, Kokovas, Haša, Čmelík, Mangabeira, Tavares, Janečka

Hosté: Kovář, Bah, Olayinka, Traoré, Kačaraba, Lingr, Musa

Domácí: Smrž, Dramé, Papadopulos, Santos, Bolek (č)

Pechanec – Blažej, Novák.

Městský stadion Karviná, Karviná

Karviná - Slavia: Olayinka dorazil do prázdné brány, 3:1!

Karviná - Slavia: Kolář vystihl směr, ale Qose snižuje z penalty na 1:2!
¨

Karviná - Slavia: Penalta pro domácí! Po souboji s Holešem padl Čmelík, zasáhl VAR

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905