SESTŘIH: Sparta – Boleslav 1:0. Trefil se Karlsson, Nita má třetí nulu v řadě

42
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Sparta porazila v 16. kole FORTUNA:LIGY Mladou Boleslav 1:0 a zůstává na třetím místě tabulky. Jediný gól zápasu vstřelil ve druhé půli David Moberg Karlsson. Další příležitosti zůstaly na obou stranách nevyužity, v závěru Pražany podržel Florin Nita, který udržel čisté konto potřetí za sebou.

Do základní sestavy domácích se vrátil uzdravený stoper Čelůstka. Trenér Václav Kotal, který odkoučoval 200. zápas v lize, naopak nechal mezi náhradníky záložníka Dočkala. Kapitánskou pásku místo něj převzal Pavelka. V brance Středočechů dostal přednost Diviš. První ligový start za hosty si připsal obránce Řezník, který je v klubu na hostování z Plzně. Od úvodní minuty nastoupil také kapitán a bývalý sparťan Matějovský.

V prvním poločase hrozila nejprve Mladá Boleslav. V sedmé minutě střela Jiřího Klímy zpoza vápna skončila vedle. O pět minut později po Matějovského centru se Klíma zbavil Hancka a běžel sám na branku, zakončení mu však vůbec nevyšlo i kvůli Čelůstkově doběhnutí. Klímu poté našel před brankou Preisler, ale hostující útočník opět zamířil mimo tři tyče.

Letenští si první šanci vypracovali až po téměř půlhodině hry. Vindheim našel v malém vápně Hanouska, který hlavičkoval do Divišova protipohybu. Hostující brankář však jeho pokus vytěsnil těsně vedle tyče. V nastavení úvodního dějství pak Karlsson z přímého kopu trefil tyč.

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 1:0. Hubenou výhru zařídil Karlsson a zachránil Nita

Po změně stran v 55. minutě vystřelil Juliš z vápna, nejlepší ligový střelec sezony ale dvanáctou branku nepřidal. O tři minuty později se však Pražané dočkali. Pavelka přihrál do šestnáctky a Karlsson se nemýlil.

V 71. minutě střídající Janošek vypálil po centru z první, jenže sparťanský gólman Nita svůj tým podržel. Na opačné straně Diviš vyrazil Karlssonovu střelu a z dorážky se neprosadil ani Juliš.

Hosté v závěru sahali po bodu. Střídající Škoda však ve výhodné pozici ve vápně nedosáhl na míč a Ladrovu ránu z dálky vytáhl Nita výstavním zákrokem na roh. Rumunský brankář domácích udržel nulu potřetí za sebou.

Sparta doma v lize od října 2011 neprohrála s Mladou Boleslaví devátý duel po sobě. Středočeši venku v nejvyšší soutěži nevyhráli podesáté v řadě.

Domácí: 58. Moberg Karlsson

Hosté:

Domácí: Nita – Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Vindheim, Sáček (62. Souček), Pavelka (C), Karabec (62. Dočkal), Matěj Hanousek (62. Plavšić) – Juliš (85. Kozák), Moberg Karlsson (78. Minčev).

Hosté: Jakub Diviš – Řezník, Křapka (65. Jakub Klíma), D. Šimek, Preisler (84. Fulnek) – Douděra, Budínský (79. Mašek), Matějovský (C) (65. Janošek), Pech, Ladra – Jiří Klíma (79. Michal Škoda).

Sparta - Mladá Boleslav: Škoda málem srovnal! Ale měl míč na dlouhou nohu

Sparta - Mladá Boleslav: Čelůstka po rohu doklepl míč do sítě, ale byl v ofsajdu

Sparta - Mladá Boleslav: Juliše v tutovce v dorážce skvěle vychytal Diviš
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Mladá Boleslav: Pavelkova táhlá rána zpoza vápna protáhla Diviše

Sparta - Mladá Boleslav: Janoškův pokus ve výborné pozici zneškodnil Nita

Sparta - Mladá Boleslav: Pavelka nachystal gólovku Karlssonovi, ten se nemýlil! 1:0

Sparta - Mladá Boleslav: Karabec nachystal tutovku pro Juliše! Diviš ho skvěle vychytal

Sparta - Mladá Boleslav: Karlsson nádhernou standardkou trefil spojnici!

Sparta - Mladá Boleslav: Křapka hlavičkoval po Preislerově rohu mimo bránu

Sparta - Mladá Boleslav: Pavelkova dělovka po Hanckově výletu mířila vedle

Sparta - Mladá Boleslav: Hanouskovu hlavičku skvěle vyškrábl Diviš!

Sparta - Mladá Boleslav: Klíma v další obří šanci! Před Nitou zakončoval těsně vedle

Sparta - Mladá Boleslav: Tutovka hostů! Klíma v úniku, ale zakončení totálně zpackal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905