SESTŘIH: Baník - Teplice 1:1. Ztráta pro Ostravu, Stronati srovnal z penalty

6
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Teplic remizovali v 21. kole první ligy v Ostravě 1:1 a ani v sedmém utkání jarní části nejvyšší soutěže nezvítězili. Na Baníku po gólu Pavla Moulise z 69. minuty vedli, ale tři minuty před koncem srovnal z penalty Patrizio Stronati. Ostrava ztratila body počtvrté z posledních pěti kol a v neúplné tabulce je devátá. Teplice stejně jako minule se Slavií remizovaly 1:1 a zůstaly čtrnácté.

Baník začal aktivně a už na konci první pětiminutovky mohl vést. To by však evidentně trochu zaskočený Zajíc po přesném Fillově centru ze strany z malého vápna nesměl přestřelit.

Hra se pak srovnala opticky i na šance poté, co se ve 21. minutě po teplickém brejku dostal za obranu Moulis. Obešel i Laštůvku, ale zakončení do prázdné branky mu čistým skluzem zmařil Fillo.

Po zajímavé dvacetiminutovce se utkání změnilo spíše v boj, v němž příliš místa pro fotbal nebylo. Jednu z mála možností měli Ostravané zásluhou přesného centru Buchty z pravé strany, ale Zajíc ani ve druhé situaci nedokázal hlavou míč umístit mezi tyče.

Se zhoršujícím se terénem byl neurovnaný charakter zápasu ještě výraznější. Vzruch do zápasu vnášely téměř výhradně jen standardní situace a nákopy do vápna. Po jednom z nich v 63. minutě ukázal sudí Ginzel po srážce několika hráčů v teplickém vápně na penaltový bod, ale po poradě s videorozhodčím pokutový kop pro Ostravu odvolal.

SESTŘIH: Baník - Teplice 1:1. Ostravě zachránil remízu Stronati z penalty

Chvíli nato udeřili Severočeši. Ostravský Jánoš v 69. minutě zariskoval v rozehrávce, kterou mu hosté vystihli a po Marešově rychlé kolmici za obranu Moulis levačkou jistě obstřelil Laštůvku.

Teprve poté se Ostrava probrala a Zajíc mohl rychle vyrovnat. Sám před brankářem ale Čtvrtečku neprostřelil a Juroškovu dorážku před čarou vyhlavičkoval Vondrášek.

Z územní převahy v závěru rezultoval další sporný moment v hostujícím vápně. Zákrok Maceje na Jurošku tentokrát sudí po poradě s videorozhodčím a přezkoumání situace u monitoru posoudil jako faul a Stronati v 87. minutě levačkou bezpečně zavěsil.

Baník v nastavení ještě mohutně tlačil a zahnal soupeře až do šestnáctky, ale na remíze se už nic nezměnilo. Tepličtí bodovali s Ostravou v lize počtvrté za sebou.

Domácí: 87. Stronati

Hosté: 69. Moulis

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. J. Pokorný) – D. Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) – O. Šašinka (80. Mena), Zajíc.

Hosté: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Jukl, Fortelný (78. Knapík), Macej (90+2. Hyčka), Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) – J. Mareš (C).

Baník - Teplice: Stronati nekompromisně srovnal z penalty, 1:1

Baník - Teplice: Zajíce vychytal gólman, dorážku Jurošky zastavil na brankové čáře Vondrášek

Baník - Teplice: Jánoš ze střední vzdálenosti pálil zase vedle

Baník - Teplice: Moulis uklidil míč k tyči jako mazák a posty hosty do vedení 1:0

Baník - Teplice: Po srážce Stronatiho s Juroškou Ginzel pískal penaltu, opravil ho až VAR

Baník - Teplice: Gól Ostravy zhatil útočný faul ve vápně
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Teplice: Fortelný z dobré pozice bránu netrefil

Baník - Teplice: Po Buchtově centru lízl nebezpečně balon Zajíc

Baník - Teplice: Tutovka hostí! Moulis obešel Laštůvku, zablokoval ho však Fillo

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905