Koubek: Kozel Baníku nevtiskl svůj rukopis. Trpišovský má novou zbraň | iSport.cz
Radek Špryňar
1. března 2021 • 13:42

Koubek: Kozel Baníku nevtiskl svůj rukopis. Trpišovský má novou zbraň

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čelůstka se brání: Kontakt tam byl, Wiesner neprotestoval. Co ale říkají další záběry kamer?
Liberec - Třinec: Rosandič nabil Kolmannovi, který dělovkou od modré propálil Kacetla, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec Luboše Kozla byl středobodem víkendových událostí ve FORTUNA:LIZE. K jeho odchodu z Baníku se ve svém pravidelném komentáři vyjadřuje Miroslav Koubek, expert iSport.cz. „Za čtrnáct měsíců, přes dílčí záblesky, se nepodařilo naplňovat vize, na kterých se s vedením v začátcích domluvil. Tím největším úkolem byl očekávaný progres ve změně herního projevu Baníku. Ten se však nedostavil,“ říká trenér, který specifické prostředí Baníku zažil v sezoně 2009/10. V zamčené části pak rozebírá klíčové střídání v zápase Slovácka se Slavií a tvrdí, že Jindřich Trpišovský našel novou účinnou zbraň.Jaké momenty vás zaujaly o víkendovém kole?
„Vypíchl bych z mého pohledu čtyři nejhlavnější. Trenérskou výměnu v Baníku, zápas Plzně v Brně, výhru Boleslavi s Karvinou a triumf Slavie na Slovácku.“

Po domácí remíze 1:1 s Teplicemi skončil na ostravské lavičce Luboš Kozel. Jde o pochopitelný krok?
„Rozumím mu. Šeptandou to bylo již nějaký čas avizované. Managementu Ostravy došla trpělivost a Luboš Kozel padl. Ve fotbale běžná věc, a tudíž žádná tragédie. Sám jsem to v kariéře zažil a vím, že někdy, když řemeslu dáváte sto procent, výsledku tomu neodpovídají. U Luboše to nebylo jinak. Prostě se mu za čtrnáct měsíců, přes dílčí záblesky, nepodařilo naplňovat vize, na kterých se s vedením v začátcích domluvil. Tím největším úkolem byl očekávaný progres ve změně herního projevu Baníku. Ten se však nedostavil.“

Tušíte proč?
„Je to jednoduché. Rukopis Luboše tak dobře známý z působení v pražské Dukle se ostravskému klubu vtisknout nepodařil. Poslední týdny už to byla opravdu agonie a trápení. Při otázce proč se můžeme na dálku jenom domnívat, zda trenérova fotbalová filozofie byla ta, která správně pasovala na baníkovskou hráčskou typologii, navíc v práci ve specifických ostravských náročných podmínkách. Vím, o čem mluvím, poznal jsem je. Do svědomí si ale musí sáhnout i hráči. Zažil jsem v Baníku Bolfy, Neuvirthy, Řezníky, Lukeše, Marky, Ličky, Varadi a další. Těm jsem nemusel nic říkat o nasazení a bojovnosti do roztrhání těla. Ti by za Baník padli. U řady hráčů současnosti to bohužel postrádám. Lubošovi přeji hodně štěstí na další štaci.

Plzeň vyhrála v Brně 1:0, vnímáte zlepšení v její hře?
„Proti zlepšujícímu a odhodlanému Brnu podala velmi slušný výkon. Vypíchl bych především

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

29. kolo
Články odjinud


Články odjinud