SESTŘIH: Ostrava - Opava 3:0. Baník opanoval slezské derby, rozhodl Zajíc

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava jasně ovládli derby s Opavou, kterou na stadionu ve Vítkovicích porazili 3:0. Ve 26. kole FORTUNA:LIGY vyhráli 3:0, když už v prvním poločase dvakrát skóroval Tomáš Zajíc, po změně stran potvrdil výhru mladík Buchta. Baník je po výhře sedmý, Opava zůstává předposlední.

Takřka u všeho podstatného byl v první půli Zajíc. Ve třetí minutě si ještě ostravský útočník po rohovém kopu seřizoval mířidla a hlavičkoval vedle, ve 13. minutě už dotáhl sólo do gólové koncovky, ale rozhodčí po poradě s asistentem u videa odhalil a následně odpískal ofsajd.

Rozruch z neuznané branky ale ještě ani neutichl, domácí vypíchli hostující rozehrávku a Zajíc si ve vápně navedl balon na přesnou ránu pod břevno.

Domácí: 14. Zajíc, 29. Zajíc, 57. D. Buchta

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Juroška (77. Holzer), Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš (77. J. Pokorný), Kaloč – de Azevedo (54. D. Buchta), Tetour (68. Kuzmanović), Ndefe – Zajíc (68. O. Šašinka).

Hosté: Fendrich – Didiba, Schaffartzik (C) (46. Večerka), Kulhánek – Hrabina, Lukáš Holík (76. Harazim), Tiéhi, Nešický, Helešic (85. Jan Řezníček) – Mondek (46. Rataj), Juřena (46. Smola).

Domácí: Budinský, Sanneh, Pokorný, Buchta, Sor, Kuzmanović, Šašinka, Holzer

Hosté: Digaňa, Harazim, Večerka, Řezníček, Smola, Rataj, Žídek

Domácí: Jánoš

Hosté: Mondek, Tiéhi, Juřena

Hrubeš – Kotalík, Pečenka

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

Opavští se v první půli jedinkrát dostali k ohrožení branky Baníku, Laštůvka však své vlastní zaváhání proti Holíkovi napravil dobrým zákrokem. Vzápětí prošel ze strany sólově až do vápna ostravský Kaloč, přeloboval z úhlu i Fendricha, ale jeden z opavských obránců míč těsně před brankou odkopl.

Vedení Baníku navýšil až ve 28. minutě znovu Zajíc, jenž sólo na gólmana zakončil hokejovou kličkou do prázdné branky. Zdánlivě ofsajdovou situaci rozluštil znovu videorozhodčí, když odhalil dotek hostujícího obránce před převzetím míče domácím střelcem.

Opava udělala o poločase rovnou tři změny, které přinesly krátkodobý efekt do ofenzivy. Smola se hned během první desetiminutovky dostal dvakrát do nebezpečného zakončení, ale v obou případech mu gólovou radost překazil Laštůvka.

Šance hostům na vyrovnání definitivně uzmul střídající Buchta. Po dvou minutách na trávníku se levačkou trefil přesně do horního rohu Fendrichovy brány. Zda se míč odrazil až zpoza brankové čáry, musel opět určit videorozhodčí.

Před koncem mohl zvýšit další střídající hráč Kuzmanovič, ale z přímého kopu orazítkoval břevno. Ostrava vyhrála nad Opavou i druhé derby v této sezoně.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Baník - Opava 3:0. Jasná výhra favorita v derby, rozhodl Zajíc

Baník - Opava: Nešického střela se zvedala nad břevno
Baník - Opava: Byl míč za čarou? Rána Buchty se odrazila od břevna, gól uznán, 3:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905