11. dubna 2021 • 22:00

Teclův derbyGÓL! Zlatá povaha, vždycky pomůže, chválil Trpišovský

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Do sezony vstoupil jako vagón klád, hned v prvním kole hattrick Dynamu. Jenže od té doby se v lize netrefil, navíc na jaře spíš nehraje, než hraje. V derby dostal Stanislav Tecl něco málo přes dvacet minut… A jistil gólem výhru Slavie v derby 2:0, úžasné obživnutí. „Zlatá povaha,“ chválil 30letého útočníka trenér Jindřich Trpišovský.

Byl zády k bráně. Mezi ním a hostující sítí zelo sice jen sotva pár metrů, ale taky tři soupeři. Nevadilo. Stanislav Tecl zkrotil u nohou balon, obtočil se kolem Michala Sáčka, a střelu dokázal poslat i kolem stínujícího Martina Vitíka a bezmocného brankáře Florina Nity, jemuž rána uvízla ve víku.

V tu chvíli už nebylo nad čím koumat, 2:0 pro Slavii, celkově druhý gól pro Tecla proti Spartě.

„On je schopný pomoct týmu za jakékoliv situace,“ vyprávěl nadšeně trenér Jindřich Trpišovský.

Jaká byla tahle situace? Kromě dalších unavených vypadli Trpišovskému před zápasem i Abdallah Sima a Peter Olayinka. A Tecl? Na jaře stihl před derby jen čtyři ligové zápasy a v nich dohromady pouhých 114 minut. Potýkal se se svalovým zraněním, ale už k němu doléhají i hlasy, že ho dohání podzim kariéry, že vyklízí místo mladším a pohyblivějším. A pak „derbygól“…

SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:0. Velký krok za titulem, rozhodl Holeš

„Standa má zlatou povahu. Je to slávista a chce pomoct týmu, a taky nemusím přemýšlet, jestli se mu předtím dařilo, nebo nedařilo,“ říkal Trpišovský.

Ne, měl ho prý jako jednoznačnou první volbu za Jana Kuchtu, který nastoupil v útoku v základní sestavě. Když se po zhruba hodině hry začal hlásit z „nedostatku kyslíku“ o střídání, neukázal realizační tým „sešívaných“ na Júsufa Hilála, ale právě na Tecla.

„Šlo o typologii zápasu, potřebovali jsme tam běhavé hráče, někoho, kdo v tom bude pokračovat po Kuchtičovi. Vyhovovalo mu to, že může obranu soupeře rozbíhat, že bude chodit pořád do volných prostorů, abychom se dostali z presinku Sparty nahoru a udrželi tam míč,“ vysvětloval Trpišovský.

A Tecl to pak deset minut před koncem ještě vylepšil vstřeleným gólem, čtvrtým ligovým v sezoně, přičemž předchozí tři nasázel hned v prvním kole při rozkladu 6:0 Dynamu.

„Tohle jsou velké zápasy, je to o hlavě, o mentalitě. Vím, že Standu občas někteří lidé kropí, kritizují ho, ale on jde vždycky hrát úplně stejně. Ta jeho minimální minutáž a dlouhá doba bez gólu to vystihuje. Je schopný to vůbec nemít v hlavě a prostě pomoct,“ váží si slávistický kouč.

18. Opava 34 3 8 23 23:71 17

Sešívaní slavili výhru derby po telefonu s Coufalem a Součkem, Řehák mává kapesníčkem

Šťastný střelec Holeš: Můj týden je šílenej! Zápas bolel, regenerace už je hraniční

PRVNÍ DOJEM: Sparta nepřekonala komplex. Prohra nesmí být falešným důkazem o Vrbovi

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905