21. dubna 2021 • 17:30

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili ve 28. kole první ligy v Příbrami vysoko 4:1. Všechny góly padly až po přestávce. Za Pražany dvakrát skóroval střídající Ibrahim Keita, po gólu dali Jan Vondra a z penalty Roman Květ. Za domácí snížil Edrisa Lubega. Příbram nenavázala na minulé vítězství ve Zlíně a z předposledního místa v tabulce nadále ztrácí sedm bodů na nesestupové pozice. „Klokani“ neprohráli osm kol za sebou.

U Litavky se dlouho odehrával jen taktický souboj, ve kterém ani jeden tým neměl navrch. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale přes některé slibné akce nedokázali branku soupeře výrazně ohrozit.

Opatrný zápas osvěžily až dvě akce ve 35. minutě. Nejprve příbramský útočník Lubega hlavou jen těsně minul opuštěný vzdálený kout branky, po rychlém protiútoku vypálil nebezpečně příbramský odchovanec Květ, ale jeho skákající střela se mezi tyče také nevešla. Blíže k vedení měli před poločasem přece jen měli Příbramští, ale Steve Kingue hlavičkoval nad.

Hostující trenér Klusáček stáhnul ze hry o přestávce oba útočníky Necida s Osmančíkem a jak se ukázalo, byl to rozhodující tah. Především Puškáč hru pražského týmu hned po příchodu oživil a v 51. minutě měl dvě slibné šance, jenže v jedné ho vychytal gólman Šiman a v druhé nastřelil hlavou břevno.

Bohemians díky skvělé druhé půli vyhráli v Příbrami 4:1

Povedené střídání definitivně potvrdila 58. minuta, kdy po spolupráci obou ofenzivních hráčů Bohemians otevřeli skóre. Puškáč z levé strany předložil míč před branku a nabíhající Keita osvědčil střelecké schopnosti. Francouzský útočník skóroval proti svému bývalému klubu.

Příbram najednou nestíhali a hosté si vytvářeli stálou převahu. V 70. minutě Bohemians pojistili své vedení. Míč se na hranici domácí šestnáctky po sérii odrazů dostal až k obránci Vondrovi a ten svým vůbec prvním ligovým gólem zvýšil.

Jeho trefa odstartovala nečekanou brankovou přestřelku. Za dalších pět minut zahrál domácí Tregler ve vápně rukou a další někdejší hráč Příbram v dresu Pražanů Květ z pokutového kopu nezaváhal.

V 77. minutě se Keita prosadil hlavou a podruhé v ligové kariéře dal v jednom utkání dva góly. Poprvé se mu to povedlo předloni rovněž v Příbrami. Hosté trochu polevili a toho se za další dvě minuty využil ke snížení Lubega, který se z dorážky dočkal první branky v české lize.

Klíčové okamžiky zápasu:

Příbram - Bohemians: Za domácí snižuje Lubega, 1:4
Příbram - Bohemians: Keita se trefil podruhé v zápase. Tohle je debakl, 0:4
Příbram - Bohemians: VAR odhalil, jak Tregler zahrál ve vlastní šestnástce rukou

Hosté: 58. Keita, 70. Vondra, 75. Květ, 77. Keita

Domácí: Šiman – Nový, Mezera, O. Kingue, S. Kingue – T. Pilík, Zorvan (66. Vávra), Tregler (C), Soldát (66. Obdržal), Antwi (76. Gabriel) – Lubega.

Hosté: P. Le Giang – Köstl, Krch (C), Vondra – M. Dostál, Vaníček (57. Schumacher), Ljovin, Květ, V. Novák (62. Kosek) – Necid (46. Puškáč), Osmančík (46. Keita).

Domácí: Obdržal, Vávra, Dočekal, Januška, Kvída, Gabriel, Kočí

Hosté: Schumacher, Hronek, Keita, Puškáč, Bederka, Kosek, Kouba

Domácí: Soldát, Mezera

Hosté: Květ

Petr Hocek. Asistenti: Petr Kotalík, Jiří Pečenka. Čtvrtý rozhodčí: Tomáš Ulrich. VAR: Karel Hrubeš. AVAR: Olga Zadinová

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905