Ofenziva Slavie: třaskavé posily, obrat se smlouvou i trpký konec | iSport.cz
Jan Podroužek
13. května 2021 • 19:07

Ofenziva Slavie: třaskavé posily, obrat se smlouvou i trpký konec

Vstoupit do diskuse
7
 • Slavia dokončuje další úspěšnou sezonu, která vyvrcholí za týden ve finále MOL Cupu. V Edenu už ale zároveň přemýšlí, jak být v příštím ročníku ještě silnější. Do ofenzivy má český mistr aktuálně vytipované tři posily. A jaká budoucnost čeká tři zajímavé kmenové hráče, kteří Slavii patří? Projděte si v článku, jak by se útočné složení Slavie mohlo od léta proměnit.

 • Michael Krmenčík

  útočník
  28 let

  Zejména sparťanská přestupová priorita, do které se ale začíná míchat i Slavia, pro niž by to taky znamenalo posílení útoku. Michael Krmenčík může být drahou posilou, Bruggy za něj zaplatily před rokem a půl Viktorii Plzeň zhruba 150 milionů korun, další velká zátěž bude plat.

  Michael Krmenčík se podruhé trefil za PAOK, přispěl k výhře nad OFI Kréta Michael Krmenčík se podruhé trefil za PAOK, přispěl k výhře nad OFI KrétaFoto Twitter/PAOK_FC

 • Ivan Schranz

  útočník
  27 let

  Může posílit Slavii bez ohledu na to, jak dopadnou jednání s Krmenčíkem. Pracovitost a umění hrát hlouběji z pole trenérovi Jindřichu Trpišovskému vyhovuje. Bude záležet, jak „sešívaní“ naloží s hráči, které mají pod smlouvou, aby v mužstvu nevznikl až příliš velký nežádoucí přetlak.

  Jablonec - Olomouc: Schranz zařídil obrat domácích po centru Pleštila, 2:1

 • Srdjan Plavšič

  křídlo
  25 let

  První polovina divokého příběhu je oficiálně přiznaná, srbský záložník opouští k 30. červnu, tedy s koncem smlouvy Spartu. A posílit má právě Slavii, pro niž půjde o dobrou kádrovou přípravu na případné odchody například Petera Olayinka nebo Abdallaha Simy.

  Sparta - Baník: Plavšič sleduje zápas z tribuny se založenýma rukama

 • Mick van Buren – prodloužení smlouvy

  křídlo/útočník
  28 let

  Nejdřív se počítalo s tím, že nizozemskému ofenzivnímu univerzálovi smlouva ve Slavii prodloužena nebude, situaci kolem něj sondovaly zejména některé kluby z jeho rodné země. Poslední informace se ale otočily, Van Buren by měl dostat nový kontrakt.

  Slavia - Plzeň: Van Buren si udělal prostor a trefil se přesně k tyči, 3:0

 • Jan Matoušek – hostování s opcí/prodej

  ofenzivní záložník/útočník
  23 let

  Jeden z očekávaných odpadlíků, který nebude mít ani příliš šancí ještě se alespoň pokusit prosadit ve Slavii. Velké zklamání. Jan Matoušek příliš nenastupuje ani na hostování v Liberci, jeho manažer Martin Hrdlička mu hledá hostování s opcí, zajímají se například i České Budějovice.

  Pavel Hoftych a Jan Matoušek se radují z postupu do skupiny Evropské ligy Pavel Hoftych a Jan Matoušek se radují z postupu do skupiny Evropské ligyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Patrik Hellebrand – hostování

  ofenzivní záložník
  21 let

  Po přestupu do Slavie v lednu 2020 zůstal na jaro v kádru, od té doby ale chodí po hostováních. Nejdřív ve Slovácku, teď v Opavě. Klub se ho prý zatím zbavovat nehodlá, nejspíš se ale přikloní zase k dalšímu hostování. Stejně jako u Matouška i tady platí zájem jihočeského Dynama.

  Opava - Bohemians: Hellebrandův nástřel odvrátil Krch

Vstoupit do diskuse
7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

EURO 2021 (11. června - 11. července 2021)
Program a rozpis zápasů Pavouk play off Tabulky Česká soupiska

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud