Jakub Konečný
29. srpna 2021 • 13:22

Nečekaný návrat. Sýkora už Viktorii dvakrát vypekl a naštval Šádka

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
TOP góly 9. kola: ukrajinské torpédo U Nisy i Zorvanova paráda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z přestupu Adriela Ba Louy z Plzně do Lechu Poznaň se nakonec vyklubal trejd, opačným směrem totiž zamířil Jan Sýkora. Bývalý hráč Sparty, Brna, Liberce, Slavie a Jablonce by si první ligový start v dresu mateřského klubu mohl připsat už dnes proti Hradci Králové. V sedmadvaceti letech – a deset roků poté, co Viktorii ve zlém opustil.Návrat Jana Sýkory do Štruncových sadů, který klub oficiálně oznámil v pátek, překvapil ze dvou důvodů. Plzeň po krachu v play off Konferenční ligy potřebuje svůj široký kádr spíš zužovat než rozšiřovat. Pro zachování vyrovnaného rozpočtu je nutné hledat zdroje a snižovat náklady. Sýkora navíc už dvakrát vypekl Viktorii tak, že mu nemohla přijít na jméno.

Poprvé za sebou Sýkora spálil v Plzni mosty v roce 2011, kdy si ještě coby dorostenec vytrucoval přestup do Sparty. „Šel při tom až za hranu. Pracovat s takovým hráčem je jen ztráta času a peněz,“ ulevil si tehdy boss FCVP Adolf Šádek.

V lize Sýkora za Spartu nikdy nenastoupil, ale přes hostování v Brně se dostal do Liberce, kde se z něj pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského stalo mimořádně horké zboží. Na sklonku roku 2016 o něj stála kompletní velká česká trojka. Sparta však nakonec své předkupní právo nevyužila, takže v cílové rovince si to o Sýkoru rozdaly Plzeň se Slavií – a Viktoria věřila, že má ve finiši výhodnější pozici. Jenže Sýkora se jí na poslední chvíli vysmekl a podepsal v Edenu.

„Ve fotbale je naprosto běžné, že si čas od času uštědříme zezadu malý lepák. Teď jsem ho dostal já,“ glosoval to Šádek, který se zlobil hlavně na hráčova tehdejšího agenta Ondreje Chovance, jenž se okamžitě stal v Doosan Areně personou non grata. „Není to tak, že bych si ho vymazal z telefonu, ale mám u něj napsáno NEBRAT,“ přiznal Šádek s úsměvem.

Teď už jsou nicméně oba pánové opět nejlepší kamarádi, dokonce spolu zastupují talentovanou tenistku Markétu Vondroušovou, stříbrnou medailistku z olympiády v Tokiu. A na milost vzal Šádek dávno i Sýkoru, o kterého usiloval už před rokem. Tehdy však subtilní fotbalista odešel do Lechu Poznaň za 750 tisíc eur, což z něj udělalo jednu z nejdražších posil v historii polského klubu.

Masivní investice se však minula účinkem. V minulém ročníku Ekstraklasy se gólově neprosadil, připsal si pouze čtyři asistence. A v této sezoně se ještě ani jednou nevešel do základní sestavy a v pěti kolech odehrál dohromady pouze padesát minut.

„Motivací pro návrat do Plzně jsem měl víc,“ uvedl Sýkora pro klubový web. „Chci pomoct Viktorce, protože když jsem byl mladší, ona pomohla mně a díky ní můžu hrát dospělý fotbal. Mám toho hodně co vracet,“ dodal pokorně.

Začít s tím může už dnes v Mladé Boleslavi, kde zatím stoprocentní lídr tabulky narazí na nováčka z Hradce Králové.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud