SESTŘIH: Boleslav – Olomouc 3:3. Sigma ztratila v závěru vedení o dva góly

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 7. kole první ligy díky dvěma gólům v závěru remizovali s Olomoucí 3:3. Hosté vedli po 23 minutách o dvě branky zásluhou Martina Hály a Antonína Růska, vzápětí snížil Milan Škoda. V 72. minutě střídající David Vaněček zvýšil na 3:1. Po chvilce se však zranil a i kvůli vyčerpanému počtu pěti střídání Sigma dohrávala v oslabení. Domácí díky nečekané přesilovce zachránili alespoň bod, když se v 86. minutě trefil střídající Dominik Mašek a o tři minuty později Ondřej Karafiát.

Domácí: 25. Milan Škoda, 86. Macík (vl.), 89. Karafiát

Hosté: 10. Hála, 23. Růsek, 72. Vaněček

Domácí: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C), Dancák (46. Ladra) – Skalák (72. L. Mašek), Hlavatý (72. D. Mašek), Ewerton (60. Fila) – Milan Škoda.

Hosté: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (70. Jakub Matoušek) – Breite (C) – Hála (70. Beneš), P. González, Daněk (56. J. Sedlák), Zifčák (65. Zahradníček) – Růsek (65. Vaněček).

Domácí: Šerák, Mašek, Ladra, Fila, Mašek, Smrž, Zahustel

Hosté: Stejskal, Sedlák, Vaněček, Látal, Zahradníček, Matoušek, Beneš

Domácí: Milan Škoda, D. Douděra

Hosté: Chvátal, P. González, Jemelka, Macík

Machálek – Vlček, Pochylý

Lokotrans Aréna

Hanáci neprohráli páté kolo po sobě, naopak Středočeši vyhráli v nejvyšší soutěži jediný z uplynulých pěti duelů. Kapitán Mladé Boleslavi Marek Matějovský si připsal 350. start v lize.

Olomouc se poprvé prosadila v desáté minutě. Domácí obránce Douděra ve snaze zažehnat nebezpečí napálil míč pouze do spoluhráče Suchého, od něhož se odrazil před branku na volného Hálu, který zakončil do odkryté branky. Devětadvacetiletý záložník vstřelil už pátý gól v ligové sezoně, díky němuž se v čele tabulky kanonýrů dotáhl na slávistu Schranze.

Srovnat mohl Hlavatý, který v reprezentační pauze přišel do Mladé Boleslavi z Plzně na roční hostování, jenže z vápna těsně minul vzdálenější tyč.

Ve 22. minutě přidali Hanáci další branku. Zmrzlého centr z levé strany brankář Halouska vyrazil pouze před sebe a Růsek balon pohotově uklidil do horního růžku.

Domácí přispěchali s odpovědí za necelé dvě minuty. Škoda si naběhl do šestnáctky, vložil se do Ewertonovy přihrávky a překonal Macíka. V ligovém ročníku zaznamenal čtvrtý zásah.

Středočechy trefa nakopla a do konce úvodního dějství si vypracovali řadu šancí, vyrovnat se jim však nepodařilo. Škodův lob přes vyběhnutého olomouckého gólmana skončil těsně nad břevnem. Následně si Macík poradil s přímým kopem Ewertona. Brazilský záložník poté orazítkoval tyč.

Domácí vstoupili aktivně i do druhého poločasu. Střídající Ladra ale po rohovém kopu trefil jen boční síť.

V 72. minutě Vaněček výstavní ranou z první do šibenice vrátil hostům dvougólový náskok. Olomouc má s 19 nastřílenými brankami nejlepší útok v lize. Sigma směřovala za čtvrtou ligovou výhrou v posledních pěti duelech, jenže vzápětí se autor třetí branky zranil.

Domácí se nejprve v početní výhodě zastřelovali, když Škoda zblízka zakončil těsně vedle a Ladra ve výhodné pozici zamířil pouze do Macíkovy náruče.

Čtyři minuty před koncem základní hrací doby Dominik Mašek trefil tyč, jenže míč se od Macíkových zad odrazil za brankovou čarou. Bod Středočechům vytěžil výstavní ranou zpoza vápna stoper Karafiát. Hanáci, kteří mají odložený souboj s mistrovskou Slavií, v nejvyšší soutěži neprohráli v Mladé Boleslavi popáté za sebou.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Olomouc: Bomba roku! Karafiát zatloukl míč do šibenice, 3:3

Mladá Boleslav - Olomouc: Gól pro domácí, přešel však po Maškově úderu míč brankovou čáru?

Mladá Boleslav - Olomouc: Slibná šance, Ladra pálil do Macíka!

Mladá Boleslav - Olomouc: Škoda zblízka minul

Mladá Boleslav - Olomouc: Mladá Boleslav - Olomouc: Vaněčkova raketa vymetla šibenici, 1:3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905