SESTŘIH: Olomouc - Baník 1:1. Další gól Hály. Proti deseti srovnal Almási | iSport.cz
17. září 2021 • 21:10

SESTŘIH: Olomouc - Baník 1:1. Další gól Hály. Proti deseti srovnal Almási

0
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?

Fotbalisté Baníku remizovali v 8. Kole FORTUNA:LIGY na hřišti Sigmy Olomouc 1:1. Domácí poslal do vedení v prvním poločase svým šestým gólem Martin Hála, Ostravané ale v závěrečném tlaku proti oslabenému soupeři vyrovnali brankou Ladislava Almásiho.

Domácí udeřili hned ze své první šance v 10. minutě. Po vydařeném signálu z rohového kopu se střelou k zadní tyči prosadil Hála a šestým gólem v ligové sezoně se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Na další šanci čekalo přes osm a půl tisícovek diváků do 26. minuty, kdy si na centr Kuzmanoviče z pravé strany naskočil Almási, proti jehož hlavičce zasáhl domácí Macík. O minutu později mohla Sigma inkasovat po prudkém přízemním centru Sora. Chvátal v těžké pozici odehrál míč jen směrem k vlastní bráně a trefil do hrudi gólmana Macíka.

Dobrou příležitost poté nevyužil také domácí Rousek, který netrefil branku střelou z voleje. Podruhé v zápase se 10 minut před koncem poločasu dostal k hlavičce ostravský Almási, Macík byl však znovu pozorný.

Po změně stran slovenský útočník zamířil hlavou přesně do středu branky. Z nadějné pozice na hranici vápna poté vystřelil po odraženém míči Kuzmanovič, mířil však nad. Podobně se po pokusu z velké dálky vedlo Fleišmanovi.

I v druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas, do jehož průběhu poté výrazně zasáhl Zifčák. Na trávníku byl zhruba šest minut, když v 75. minutě zahrál nebezpečně vysokou nohou a rozhodčí Klíma ho rovnou vyloučil.

Baník si v přesilovce vytvořil územní převahu, jenže De Azevedova střela z pokutového území zamířila vedle. Vyrovnaní se hosté dočkali až v 84. minutě, kdy se po centru De Azeveda prosadil aktivní Almási, jehož hlavička zapadla přesně k levé tyči. Baník bodoval v lize v Olomouci počtvrté za sebou.

Domácí: 10. Hála

Hosté: 84. Almási

Domácí: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Breite (C), P. González (78. Beneš) – Zahradníček (78. Daněk), J. Sedlák, Hála (90+2. Šíp) – Růsek (69. Zifčák).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Kaloč (64. Budínský), Tetour – Sor (64. Juroška), Kuzmanović (71. de Azevedo), Potočný (71. Jiří Klíma) – Almási.

Domácí: Beneš, Látal, Daněk, Stejskal, Matoušek, Zifčák, Šíp

Hosté: Budinský, de Azevedo, Juroška, Jánoš, Pokorný, Klíma, Budínský

Domácí: Breite, J. Sedlák, P. González, Zifčák (č)

Hosté: Sor, Ndefe, lavička

Klíma – Hájek, Vodrážka

Andrův stadion, Olomouc

8613 diváků

Olomouc - Baník: Juroška se ukvapil se střelou z hranice šestnáctky

Olomouc - Baník: Poulolova hlavička skončila nad břevnem
Olomouc - Baník: Skvostná Almásiho hlavička zády k bráně se snesla do šibenice! 1:1

Olomouc - Baník: De Azevedo se dostal k odraženému míči, ale střela mu nesedla

Olomouc - Baník: Zifčák trefil kopačkou Svozila a dostává červenou! Hráči Sigmy se bouří

Olomouc - Baník: Odvážná Fleišmanova dalekonosná pumelice se zvedala nad bránu

Olomouc - Baník: Poulolova střela bodlem z dálky neměla šanci uspět
Olomouc - Baník: Lischka z hloubi pole vyhledal Almásiho, který lízl míč k Macíkovi

Olomouc - Baník: Úplně volný Růsek mohl dorazit do sítě, ale překopl bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné
Olomouc - Baník: Mela po nepříjemném Sorově centru, Chvátal napálil vlastního gólmana

Olomouc - Baník: Hála po signálu z rohu uklidil míč k tyči, 1:0!

Olomouc - Baník: Chvátal našel Gonzaleze, ale ten hlavičkoval jen do Tetourových zad

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.