28. ledna 2022 • 05:00

Možná náhrada Slavie za Stancia: nabízí se i zajímavá jména z Plzně

Vstoupit do diskuse
10
 • Hráči, kteří by v případě přestupu mohli ve Slavii nahradit Nicolae StanciaHráči, kteří by v případě přestupu mohli ve Slavii nahradit Nicolae StanciaFOTO: Koláž iSport.cz

  Přestup Nicolae Stancia (28) ze Slavie do Wu-chan FC, který se tak tak zachránil v nejvyšší čínské soutěži, je už skoro v nezastavitelné fázi. Teď je otázka, jak si s odchodem důležitého hráče „sešívaní“ poradí. Nabízí se i možnost, že kádr ponechají tak, jak je, ostatně na Stanciovo místo může kouč Jindřich Trpišovský počítat klidně až s pěti alternativami z aktuálního mužstva. V kancelářích v Edenu dumají i nad dalšími variantami, ve hře jsou zajímavá jména. Vše si projděte v souhrnu, který připravil deník Sport.

 • Petr Ševčík (27 let)

  soutěžní bilance v sezoně: 13 zápasů/0 gólů

  První a hlavní favorit, oblíbenec realizačního týmu, kreativní a pohyblivý záložník. Má to ovšem jeden podstatný háček, Petr Ševčík je smolař na drobnější i horší zranění, která se mu neustále vracejí. I proto na podzim odehrál tak málo soutěžních zápasů, jen třináct.

 • Ondřej Lingr (23 let)


  soutěžní bilance v sezoně: 28 zápasů/7 gólů

  Jeden z těch, kteří dělají ve Slavii obrovský herní pokrok, co se týče přizpůsobení týmovým potřebám a taktice. Přirozeně je jeho pozice výš na hřišti, Ondřej Lingr se ale zvládá zapojovat i do bránění, má celoplošný projev. A je i produktivní.

 • Mads Emil Madsen (24 let)

  soutěžní bilance v sezoně: 10 zápasů/1 gól

  Varianta i na pozici defenzivního záložníka, ale umí dopředu, navíc z přípravy vypadá, že se realizačnímu týmu podařilo ho rozpohybovat. Kreativní záložník by mohl po odchodu Stancia dostávat větší prostor, je ovšem otázka, jestli se vejde na evropskou soupisku.

 • Lukáš Provod (25 let)

  soutěžní bilance v sezoně: nehrál

  Pomalu se blíží jeho návrat na hřiště, většinu zimní přípravy ale zatím strávil v posilovně a trénoval převážně individuálně. Odhaduje se, že by se do zápasů mohl zapojit na přelomu února a března. Bude bojovat o to, aby se vrátil do velké formy, v jaké byl před těžkým zraněním kolene.

 • Ivan Schranz (28 let)

  soutěžní bilance v sezoně: 25 zápasů/9 gólů

  Trenér Jindřich Trpišovský se svými kolegy využívají slovenského univerzála spíš na křídlech nebo v útoku, umí to ale i na podhrotu, tedy celkem blízko střední záloze, klasické „osmičce“. Spíš jde ale o teoretickou variantu.

 • Kryštof Daněk (19 let)


  Sigma Olomouc
  soutěžní bilance v sezoně: 20 zápasů/3 góly

  Sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář to slyší a málem ho bere amok, což ostatně potvrzuje jeho reakce na dotaz Sportu. I Baník se ale zpočátku bránil prodeji Yiry Sora… Kryštofa Daňka sleduje Slavia dlouhodobě, jeden z nejtalentovanějších hráčů v české lize na svém postu.

 • Pavel Šulc (21 let)

  Viktoria Plzeň
  soutěžní bilance v sezoně: 26 zápasů/3 góly

  Reprezentant do 21 let ztratil vinou žalostné produktivity ve Viktorii místo v základní sestavě, kde jsou před ním na forhontě Jan Sýkora a Aleš Čermák. Možná by vedení Slavie ani nenapadlo zabývat se variantou z kádru Viktorie Plzeň, jenže Západočeši sami hledají nevěstu svému mladému záložníkovi, aby doplnili deficitní rozpočet. Jde o oportunistickou alternativu, podle informací deníku Sport totiž majitel Viktorie Adolf Šádek aktivně nabídl Šulce Slavii za 1,2 milionu eur, tedy 30 milionů korun.

 • Lukáš Kalvach (26 let)

  Viktoria Plzeň
  soutěžní bilance v sezoně: 12 zápasů/0 gólů

  Nejméně pravděpodobná varianta, která spíš padla „mezi řečí“, než by se o ní reálně uvažovalo a rozjížděla se jednání. Lukáš Kalvach je od přírody klasický defenzivní záložník, pomalejší s malou podporou ofenzivy, což souvisí s jeho nízkou produktivitou. Sice by mohl zastat Stanciovu agendu, pokud jde o rozehrávku, otáčení hry či standardní situace. Ale v šestadvaceti letech je už na Slavii starý, respektive nespadá do vyhlášené strategie přivádět hráče do 23 let. Navíc by byl i mnohem dražší než Šulc, s cenovkou 2,5 milionu eur na transfermarkt.de je společně s Pavlem Buchou nejhodnotnějším členem kádru Viktorie.

Vstoupit do diskuse
10

Chance Liga - první fotbalová liga 2024/2025

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport Fantasy Sestřihy zápasů VIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud