Jan Vacek
7. června 2022 • 17:55

Priske si staví realizační tým! Na Letnou míří vyhlášený kondiční trenér

Autor: Jan Vacek, inf
Vstoupit do diskuse
21
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
VŠECHNA VIDEA ZDE

V minulém týdnu byl oficiálně jmenován hlavním trenérem Sparty, Brian Priske dorazil do Prahy osamocen. To se ale bude velmi brzy měnit. Podle zpráv z Dánska by se měl prvním asistentem kouče stát Thomas Nörgaard, zdroje redakce iSport.cz pak hovoří o tom, že by měl na Letnou zamířit rovněž uznávaný kondiční trenér Christian Clarup, jenž posledních devět let působil v Midtjyllandu.Hned na úvod svého angažmá dal Brian Priske jasně najevo, že i ve složení realizačního týmu budou změny. Konkrétní být ale někdejší trenér Antverp či Midtjyllandu nechtěl.

„Je běžné, že když přijde nový kouč, tak jsou nějaké změny. Momentálně se o tom bavíme, abychom došli ke správnému rozhodnutí. Bude to mix lidí, které znám a kteří v klubu už pracují. Ve Spartě je mnoho kvalitních hráčů, ale to samé platí i o lidech pracujících pro klub,“ vysvětlil Priske.

Jeho podpůrný tým nyní začíná nabírat reálné kontury. V dánských médiích se mluví o tom, že by roli prvního asistenta měl vykonávat Thomas Nörgaard, který naposledy vedl klub B.93 v třetí dánské lize. V minulosti ale rovněž působil v prvoligovém Lyngby.

Zajímavostí je, že se s Priskem v trenérské kariéře na jedné štaci dosud nepotkal. Společné angažmá na Letné tak bude jejich premiérou.

Dloubák: Priske může dát Spartě řád. Jako Midtjyllandu, říká dánský novinář
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Ze severu má ovšem na Letnou namířeno i další výrazná postava. Podle informací redakce iSport.cz by měl roli kondičního trenéra plnit uznávaný Christian Clarup. Odborník, jenž posledních devět let působil v Midjtyllandu a mimo jiné se tam potkal i s Priskem. Dánský klub v úterý oznámil, že Clarup po mnoha letech odchází.

Nová destinace: Sparta…

O Clarupovi je známo, že dokáže hráče fyzicky velmi dobře připravit. Na vlastní kůži se o tom ostatně přesvědčili před dvěma lety v kvalifikaci o Ligu mistrů i fotbalisté Slavie. Dánové ve dvou duelech s českým velkoklubem nijak nezaostávali, naopak ho spíš převyšovali.

Přípravu na novou sezonu Sparta odstartuje v úterý fyzickými testy, ve středu by pak měl následovat první oficiální trénink. Nörgaard a Clarup by na něm neměli chybět.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vyhlášený kondiční trenér Christian Clarup posílí nový realizační tým Sparty
Vyhlášený kondiční trenér Christian Clarup posílí nový realizační tým Sparty

Vstoupit do diskuse
21

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud