27. července 2022 • 17:20

Morávek a Bohemians? Jestli bude šance, uděláme všechno, zní z klubu

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

I přes pokaženou sezonu zachráněnou na poslední chvíli v baráži a zdražení vstupného se v Bohemians těší ze zvýšeného počtu prodaných permanentek. Letní pauza se v Ďolíčku nesla ve znamení zjištění příčin posledního dramatu a zúžení (ale v klubu doufají, že zároveň i zkvalitnění) kádru. Sestava však ještě není úplně uzavřená a konkrétně jeden navrátilec z Německa má bránu s klokanem vždy otevřenou. A ke snížení počtu zraněných má pomoct i aplikace v telefonech.Zatímco v předchozích sezonách bylo v kádru Bohemians přes 30 hráčů, přes léto se zužovalo. Jenže i přes zeštíhlovací kůru, nebo možná právě kvůli ní, by se ještě nějaké místo našlo. Klokani nejenže věří, že Jablonec po vzájemném zápase v prvním kole ještě přistoupí na jednání o Janu Chramostovi, objevit by se ale mohl i další „Honza“.

„Pokud se nabídne možnost podepsat Honzu Morávka, uděláme všechno, aby se tu objevil. A nejde jen o Honzu,“ prohlásil na tiskové konferenci před ligou sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek. Ač ve Vršovicích vědí, že by nejslavnější hrající odchovanec posledních let ještě chtěl hrát za hranicemi, po konci smlouvy v bundesligovém Augsburgu še šance na hvězdnou posilu nechtějí vzdát.

Ambice v Ďolíčku zůstávají podobné. V první řadě se vyhnout sestupovým starostem a dál se uvidí. Přes léto se klub od vedení po fyzioterapeuty snažil zjistit příčiny barážového propadáku a jeho příčiny.

„Nemůžeme říct nic jiného, než že to byla sezona, ve které se pokazilo úplně všechno. Věděli jsme, že někteří hráči chodili do zápasů nedotrénovaní. S tím se nedalo vyhrávat,“ prohlásil na tiskové konferenci před sezonou sportovní ředitel Bohemians.

Titul pro Slavii, vzestup Jablonce i strach o Brno. Jak nový ročník F:L vidí redaktoři Sportu?
Video se připravuje ...

Klokani tak v přípravě skákali podle nových notiček. Zatímco někdejší trenér Luděk Klusáček zastával „čím víc zápasů, tím líp,“ tentokrát se týdny jen trénovalo, než přišlo rakouské soustředění. A do toho všeho vstoupila i data.

„Měnili jsme model. Měli jsme vysoké číslo zraněných hráčů, tak jsme udělali 14 dní bez přípravného utkání, abychom se vyvarovali zranění. Chtěli jsme, aby hráči nabrali aerobní základ a abychom je připravili na zátěž,“ přiblížil přípravu trenér Jaroslav Veselý „A přistoupili jsme i k užívání nové aplikace, kdy monitorujeme chování i pocity hráče každý den. Od kvality spánku po jejich osobní problémy. Díky tomu můžeme předejít vlně covidu v týmu. Když uvidíme, že tři čtyři  hráči se necítí dobře,“ tuší.

Do ligy zelenobílí vstoupí už v neděli v Jablonci, v Ďolíčku je pak o týden později čeká při domácí premiéře Baník Ostrava, odkud přišel Adam Jánoš. „Utkají se dva dobré kotle, takže souboj na hřišti snad bude taky dobrý. Když se Baník porazí, je automatické, že něco přilétnout musí,“ usmál se defenzivní záložník.

Zřejmě ale nenastoupí další letní posila Martin Hála, která i při tréninku musí být opatrnější kvůli doléčování problémů s achilovkou. Ještě déle by se čekalo na Tomáše Necida, ten ale má obrovskou vůli se vrátit: „Rehabilitace udělala ohromný skok, vytrvale na sobě maká s týmem i sám. Má ohromnou touhu. V září už by chtěl naskočit, to trošku brzdíme. Osobně to vidím na říjen,“ tuší Jaroslav Veselý.  

I se zvučnými jmény v sestavě ale podle některých predikcí mohou mít Vršovičtí znovu problémy se záchranou. „Předloni jsme hráli finále prostřední části. Vloni jsme skončili desátí, to jsem bral taky za úspěch. A teď teď jsme všichni zklamaní. Věřím, že se se vrátíme do těch dvou sezon před tou špatnou,“ smetl černé scénáře Miroslav Držmíšek.

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Program nadstavby iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud