Premium
21. srpna 2022 • 17:46

Vzpomínky rivalů na Baník: Limberský oblékl dres, Siegl zmuchlal Řepku

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň na Letné: razítko na tituly, Hložkův zápis, dělbuchy i oslavy s Franzem
Růžičkův triumf! Se Slovanem obral krajana Stavjaňu. Má to už za sebou? ptali se místní
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baník Ostrava je ikona. Fenomén oblasti, kde fotbalovým klubem lidé žijí. Vůči hráčům i fanouškům soupeře panuje mnohokrát velká nenávist, nikdo na východ republiky nejezdí hrát příliš rád. Přesto zápasy v báječné kulise mají zajímavou atmosféru. Jak vzpomínají na duely v Ostravě fotbalové legendy David Limberský, Horst Siegl, Petr Švancara nebo Stanislav Levý, které jsou součástí speciálního vydání Sport Magazínu věnovanému 100. výroční založení slavného klubu? Dočtete se v textu pro iSport Premium.Limberský: Oblékal jsem baníkovský dres

„Když se řekne Baník, první, co se mi vybaví, jsou skvělí fanoušci a prostě takovej hrdej region. Atmosféra tam byla vždycky bouřlivá. Prvně jsem v Ostravě hrál vlastně v devatenácti, ještě na starých Bazalech. Celý stadion byl zaplněný a zpíval tu jejich hymnu – Baníčku, my jsme s tebou, neopustíme tě. Pro mě, začínajícího fotbalistu, to byl tenkrát neskutečný zážitek.

Málokdo ví, že jsem v kabině Baníku mohl sedět i já. Fakt! Když jsem se vracel z Itálie, šel jsem do Ostravy na zkoušku a byl jsem v týmu čtrnáct dní. Myslím si, že jsem zaujal a že se mnou chtěli podepsat smlouvu. Pak mi zavolal manažer a musel jsem se vrátit zpátky do Itálie. Ale 14 dní jsem nosil baníkovskej dres!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud