Jiří Fejgl
18. září 2022 • 04:40

Pobitá Slavia před Plzní: ochráněná stálice i problémy. Kdo bude chybět?

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
3
 • Video se připravuje ...

  Zběsilé tempo podzimu završeného světovým šampionátem v Kataru neuvadá. Fotbalová Slavia jede v rytmu dvou těžkých utkání v týdnu. Po čtvrteční nakonec úspěšné přetahované s kosovským Ballkani v Konferenční lize vyráží v neděli k ligovému superzápasu - představí se v Plzni (19.00). „Jsme na to zvyklí,“ glosuje programovou nálož trenér Jindřich Trpišovský. Dozajista však i zmiňovaná zátěž zapříčinila, že se jeho tým postaví Viktorii, úřadujícímu to mistrovi, v oslabeném složení. Jaká je situace v červenobílé armádě?

 • Nehrající kapitán

  Tomáš Holeš má poraněný kotník, nebude k dispozici ani národnímu mužstvu v klíčových utkáních Ligy národů s Portugalskem a Švýcarskem. Pro Slavii je to morová rána, což je opakovaně znát. Holeš se často během utkání přesunuje z pozice středního záložníka na stopera, tedy na posty, které Trpišovského soubor trápí. Pokaždé dodá klid, bezproblémovost. To je teď passé.

  „Nechci říkat, že nahradit Tomáše Holeše je nadlidský úkol, jedna věc je ale sportovní výkon, druhá mentální a třetí přínos pro tým, komunikace na hřišti,“ vykládá kouč. V Plzni bude muset náhradu najít.

  Tomáš Holeš během zápasu s Panathinaikosem Tomáš Holeš během zápasu s PanathinaikosemFoto Michal Beránek / Sport

 • Monstrum je OK

  Na Slovácku zahrál mizerně, navíc se zranil. Proto Eduardo Santos, stoper s neuvěřitelnými fyzickými parametry, scházel v utkáních se Sivassporem a Českými Budějovicemi. Kouč s ním nepočítal ani pro střet s Ballkani, ale Brazilec se vlastně zničehonic objevil v nominaci a na lavičce. Už je fit.

  „Vrátil se nám, rychle se uzdravil a byl v nominaci, nepočítali jsme s tím,“ připustil trenér. Pro duel v Plzni má tak další variantu do středu obrany ke dvojici Aiham Ousou, Taras Kačaraba.

  Eduardo Santos v obranném zákroku proti hráči ze Zlína Eduardo Santos v obranném zákroku proti hráči ze ZlínaFoto Michal Beránek / Sport

 • Ochráněná stálice

  Lukáš Masopust je (logicky) oblíbencem realizačního týmu. Zastane vlastně jakoukoli pozici, ve Slavii snad nebyl jen v bráně. Navíc vždy odevzdá zkušený, minimálně slušný a poctivý výkon. Patří do základu, o tom není pochyb.

  Proti Ballkani dal gól, na další přihrál, přesto šel v poločase z placu. Šlo o prevenci, proti Viktorii bude žádán ve startovací jedenáctce. „Bylo to víc věcí, určitě ne výkonnost. Bylo to trošku preventivní, protože Lukáš říkal, že má s určitým místem trošku problém. Neznamenalo to, že by musel vystřídat, ale souběh toho, že hrál v neděli i v Sivassporu,“ objasnil šéf lavičky.

  Gól Lukáše Masopusta na 3:2 Gól Lukáše Masopusta na 3:2Foto Pavel Mazáč/sport

 • Podzimní konec

  Ivan Schranz, střelec ultradůležitých gólů, je mimo hru do konce podzimu. Proti Balkani byl tvrdě sestřelen, skončil v nemocnici. „Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva, přejeme mu všichni brzké uzdravení,“ popsal Trpišovský v pátek.

  Zranění je vskutku nechutné: Na hlavě byla poškozena spánková kost a očnice, objevena byla také prasklinka na šestém krčním obratli.

  Ivan Schranz opustil hřiště na nosítkách Ivan Schranz opustil hřiště na nosítkáchFoto Pavel Mazáč/sport

 • Srdce zálohy

  Dvě hvězdy, dva reprezentanti, dva střední záložníci s otazníkem. Petr Ševčík spíše nebude nachystaný. „Muselo by dojít k rapidními zlepšení jako u Santose, který byl nemocný, ale vstal z mrtvých,“ glosoval Trpišovský.

  Provod zase není v úplně TOP kondici. Po zápasech, jak sám přiznal, má bolístky, proto musí mnohem více regenerovat. „Jeho styl, který je založený na běhání, soubojích a držení míče, je hodně vyčerpávající. Doufáme, že přes reprezentační pauzu na tom zase zapracujeme a bude možnost i nějakého aerobního tréninku. Mým odhadem je na tom na padesáti nebo šedesáti procentech, datově přibližně na sedmdesáti procentech intenzity před zraněním,“ připomněl kouč, že Provod prakticky rok pauzíroval kvůli kolenu.

  Lukáš Provod se raduje z gólu Lukáš Provod se raduje z góluFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Návrat sprintera

  Poranění třísla ho vyřadilo z provozu už na dva měsíce. Navíc Yira Sor začal příliš brzy, jeho léčba se o dva týdny natáhla. „To byla chyba,“ uznal Trpišovský. Před Ballkani mluvil o tom, že by neuvěřitelně rychlý borec mohl být nachystán aspoň na část zápasu s Plzní. Jistotu však nedal.

  Yira Sor napadá hráče Olympiakosu Yira Sor napadá hráče OlympiakosuFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Další jména

  Dlouhodobě - až moc - jsou mimo tahouni defenzivy David Hovorka s Janem Bořilem, s nimiž už klub podle slov sportovního ředitele Jiřího Bílka pro slávistický web debatuje o možnostech spolupráce po skončení kariéry, o zapojení do struktur Slavie… Otazník je rovněž nad mladíkem Matějem Juráskem.

  Matěj Jurásek se raduje z gólu Matěj Jurásek se raduje z góluFoto Pavel Mazáč / Sport

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehrála ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začala už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a skončila na konci ledna.

Titul vyhrála Sparta Praha.

Program nadstavby iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud