Jakub Dvořák
Premium
9. listopadu 2022 • 14:50

Odřekl jsem Spartu a stal se Klokanem. Levý o divoké Albánii i Německu

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
Dloubák: Malí hráči protékají sítem. Pak ale září, budeme mít víc hračičků, co dominance Slavie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žije fotbalem. Doma v obýváku hltá elitní světovou scénu: Liga mistrů, Premier League či bundesliga… Ale jako správný fajnšmekr Stanislav Levý naladí klidně i polskou Ekstraklasu, kde trénoval. Od léta však jako expert glosuje dění ve FORTUNA:LIZE pro deník Sport a iSport.cz. A sklízí chválu za upřímnost i odbornost. „Až jsem překvapený z pozitivních reakcí,“ říká skromně někdejší reprezentant či šampion s Bohemians.Úlohu experta, který ovlivňuje názory fotbalové veřejnosti, bere zcela vážně. O víkendu vidí většinu ligových zápasů. Dělá si zápisky. A nebojí se i ostřejšího slova. Stejně takový byl rodák z Úžic i jako hráč.

Týden před odvoláním Pavla Vrby jste pronesl, že brzy Baník bude hrát i za trenéra, nešetřil jste fotbalovou reprezentaci a nominace Jaroslava Šilhavého a naposledy po derby jste zase Spartu odhlásil z boje o mistrovský titul. Kde se ve vás bere ta upřímnost?
„Když máte správné informace… (usměje se). Pohyboval jsem se ve fotbale dlouho, udělal jsem si kontakty, takže si stále udržuji přehled. A druhá věc je, že mě v tomto směru ovlivnil život v Německu. Byl jsem tam 16 let. Jako hráč i trenér. Dnešní Německo je ale od toho tehdejšího jiné, už není, jak jsem ho znal. Za mě ještě stála Berlínská zeď.“

Absorboval jste tamní mentalitu?
„Určitě. Držím se toho, že jestliže mám názor a myslím si, že je správný, řeknu ho. Samozřejmě musím počítat, že za něj mohu být kritizovaný. Ale já jen říkám, co si myslím a jak věci vidím.

Měl jste to tak i jako trenér?
„Když budete hráčům něco namlouvat, chodit kolem horké kaše, ve zlém se vám to vrátí. Lepší je jednat s lidmi na rovinu, i když je to kolikrát nepříjemná věc. Ale v cizině to tak chodí.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud