8. února 2023 • 20:15

Šmicer o sektorech pro hosty: Mají české kluby odvahu riskovat?

Autor: Oliver Cuadra
Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
Vrána poprvé o léčení: Musel jsem to začít řešit. Aby nebylo pozdě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové utkání Slavie v Pardubicích otevřelo diskuzi, jak ligové kluby v Česku řeší či neřeší komfort fanoušků (hlavně těch hostujících) na svých stadionech. Vladimír Šmicer si atmosféru ve slávistickém kotli vyzkoušel a může srovnávat i se zahraničím. Co navrhuje?„V Pardubicích to opravdu vypadalo jako klec, protože je to malý prostor, ale sítě a ploty jsou myslím na všech stadionech v Česku, jen jsou sektory větší, tak jim to tolik nepřijde, většinou to jsou i nejhorší místa,“ upozorňuje Vladimír Šmicer.

Sám si atmosféru v kotli vyzkoušel, byť pouze v domácím sektoru. Na Tribunu sever chodil se synem během nadstavby. „Komfort“ pro hosty je jinačí a i na něj se chce šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík zaměřit. Otázkou je, jaké má možnosti.

„Je to otázka na LFA, jak vyjít vstříc fanouškům, aby se necítili jako v kleci. Pokud by se mříže odstranily, musela by být připravená legislativa pro případ, když někdo vběhne na hřiště nebo se popere s pořadatelem. A upřímně nevím, jestli jsme na to připravení. Jestli by kluby do takového rizika a zkoušky šly,“ zamýšlí se bývalý reprezentant.

Co hrozí a jaká je situace v zahraničí? Jaké jsou možnosti pořadatelů? Podívejte se videu.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud