SESTŘIH: Plzeň - Liberec 2:1. Mosquera vystřelil výhru, slavil úsporně

Autor: iSport.cz
7
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Sobotní program 21. kola FORTUNA:LIGY uzavřel souboj Plzně s Libercem. Viktoria před týdnem prohrála na Slovácku a dnes potřebovala nutně zabrat, aby dostala aktuálně vedoucí Slavii pod tlak. Slovanu patřilo v tabulce osmé místo, naposledy v pohledném zápase remizoval 2:2 s Olomoucí, ale body ze západu Čech Kozlova parta neodváží. Viktoria  se dostala do vedení, když po vzdušném souboji gólmana Bačkovského s Chorým trknul míč do odkryté brány Jan Kopic. Brzy po změně stran dokázal srovnat Ľubomír Tupta povedenou přízemní střelou, jenže pak se ukázal jako správný žolík střídající Jhon Mosqura, který po rohovém kopu vrátil Viktorii vedení, které už nepustila. 3 body zůstávají ve Štruncových sadech.

Viktorii poslal do vedení ve 21. minutě Jan Kopic při jubilejním 300. utkání v nejvyšší soutěži. Na začátku druhého poločasu odpověděl Lubomír Tupta, ale v 68. minutě rozhodl střídající Jhon Mosquera gólem proti bývalému týmu. Plzeň v lize porazila Liberec počtvrté v řadě.

Domácí trenér Bílek udělal v základní sestavě dvě změny od minulého prohraného utkání na Slovácku (0:2). V obraně nastoupil Holík, zatímco Pernica začal na lavičce. V záloze Vlkanova nahradil Vydru.

Po opatrném úvodu si první velkou šanci vytvořil ve 20. minutě Liberec. Za domácí obranu si naběhl Rondič, ale střelou z úhlu brankáře Staňka nepřekvapil.

Plzeň vzápětí otevřela skóre. Po Sýkorově centru Chorý hlavičkoval do břevna a nepokrytý Kopic z dorážky hlavou vstřelil třetí gól v ligové sezoně. Dvaatřicetiletý záložník tak stylově oslavil 300. utkání a vstup do Klubu legend. V nejvyšší soutěži Kopic celkem zaznamenal 56 gólů.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve zbytku prvního poločasu. Minutu před pauzou Buchovu střelu vyrazil hostující gólman Bačkovský. Jeho spoluhráči s Viktorií drželi krok, ale do zakončení se nedostávali.

Domácí vstoupili do druhé půle hodně aktivně. Liberec od druhé inkasované branky zachránil Bačkovský, který pohotově vyrazil Jemelkův pokus po standardní situaci.

Liberečtí v 52. minutě vyrovnali, když Tupta po individuální akci a střele k tyči překonal Staňka. Slovenský útočník skóroval ve druhém ligovém zápase po sobě. Západočeši inkasovali v šestém kole v řadě.

Úřadující mistři si brzy mohli vzít vedení nazpět, ale Bačkovskému pomohlo břevno po Havlově hlavičce a následně hostující gólman vyrazil míč před Chorým.

Viktoria se prosadila v 68. minutě. Po standardní situaci Jemelka v šestnáctce přihrál volnému Mosquerovi, jenž pohotově překonal Bačkovského. Kolumbijský křídelník trefu proti bývalému týmu neslavil. Mosquera skóroval posedmé v ligovém ročníku a poprvé od října.

Západočeši v závěru nepustili soupeře do většího tlaku a doma se Slovanem bodovali v desátém z posledních jedenácti duelů nejvyšší soutěže.

Domácí: 21. Kopic, 68. Mosquera

Hosté: 53. Tupta

Domácí: Staněk – Holík, Hejda (C), Jemelka, M. Havel – Květ, Bucha – Kopic (90+5. Jirka), Vlkanova (61. Mosquera), Sýkora (77. Pernica) – Chorý.

Hosté: Bačkovský – Plechatý (C), Prebsl, Purzitidis – Ndefe (78. Mészáros), Červ, Valenta, Doumbia (69. Frýdek), Preisler (78. M. Kozák) – Rondić (69. Olatunji), Tupta (84. Rabušic).

Domácí: Zadražil, Tvrdoň, Pernica, Pilař, Vydra, Durosinmi, Mosquera, Kaša, Jirka, Ndiaye

Hosté: Vliegen, Varfolomejev, Rabušic, Kozák, Mészáros, Frýdek, Lehoczki, Olatunji, Polyák, Gebre Selassie, Ghali

Domácí: Hejda, Mosquera

Berka – Vlček, Machač.

Doosan Arena, Plzeň

8263 diváků

Klíčové momenty zápasu

Plzeň - Liberec: Chorého ruka? VAR delší dobu zkoumal potenciální penaltovou situaci

Plzeň - Liberec: Pohotový Mosquera dorazil míč do sítě a vrátil Viktorii vedení! 2:1

Plzeň - Liberec: Bačkovský podskočil centr a míč skončil na břevně!

Plzeň - Liberec: Tupta si skvěle potáhl míč a srovnal na 1:1!

Plzeň - Liberec: Kopic dorazil balon do sítě a Viktoria vede 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905