24. května 2023 • 20:50

SESTŘIH: Zlín - Baník 2:1. Drama až do konce, domácí už nejsou poslední

Autor: iSport.cz
6
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Tak kdo přímo sestoupí z FORTUNA:LIGY? Zlín porazil Baník 2:1 a dostal se na patnácté místo skupiny o udržení o jediný bod před Brno, které remizovalo v Teplicích 1:1. O všem se tak rozhodne až ve víkendovém posledním kole, kdy Zbrojovka hostí „Ševce“ v přímém souboji. Domácí dnes poslal do vedení krátce po pauze Antonín Fantiš, o šest minut později srovnal Cadu, ale v 87. minutě rozhodl Jakub Janetzký. Hostující Ladislav Almási neproměnil v první půli penaltu.

Už zachráněný Baník vyrukoval se sedmi změnami oproti poslednímu zápasu a vyjma prvních pěti minut musel čelit náporu „Ševců“, kteří nastoupili s maximálním nasazením a úsilím. Do šancí se ovšem domácí zpočátku dostávali těžko. Fantišův pokus ve 25. minutě mladý gólman Baníku Hrubý při své ligové premiéře zlikvidoval.

Baník postupem času převzal iniciativu a ve 31. minutě mohl jít do vedení. Videorozhodčí Adámková potvrdila hlavnímu sudímu Szikszayovi faul Cedidly v pokutovém území na Almásiho, jemuž však nařízený pokutový kop Dostál chytil. Domácí to povzbudilo, nápor do konce poločasu ale přetavili pouze do nepřesných střel Hrubého a Balaje.

Zlín musel po přestávce vrhnout všechny síly do útoku a brzy se dočkal gólu. Na Hrubého centr naskočil nejvýše Fantiš a ve 47. minutě poslal domácí do vedení. Skóroval podruhé za sebou. Náskok však „Ševcům“ dlouho nevydržel. O šest minut později trefil Miškovič zdálky tyč a Cadu míč dorazil do sítě.

Zlínští se znovu na chvíli ocitli na pokraji přímého sestupu a opět museli útočit. Slončík krátce po ostravském vyrovnání trefil tyč, další pokusy obrana Baníku pokryla. Tlak domácích gradoval, Balajovu hlavičku vytáhl gólman Hrubý.

Rozhodnutí přišlo až v 87. minutě, kdy Janetzký po centru Hrubého rozjásal domácí tribuny vítězným gólem. V lize se prosadil poprvé od září. Zlín doma porazil Ostravu v nejvyšší soutěži po šesti zápasech, Baník nebodoval po čtyřech kolech.

Domácí: 48. Fantiš, 87. Janetzký

Hosté: 53. Cadu

Domácí: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter (86. Bartošák) – Janetzký, R. Hrubý – Vukadinović (86. Čanturišvili), Slončík (67. Y. Dramé), Fantiš (77. Kovinić) – Balaj.

Hosté: M. Hrubý – Sanneh, Svozil, Pojezný, Šehić – Kaloč (C) – Jaroň (84. Fleišman), Buchta (87. Kuzmanović), Mišković (78. Holaň), Cadu (77. Smékal) – Almási (46. Mu. Tijani).

Domácí: Bartošák, Dramé, Čanturišvili, Jeřábek, Rakovan, Silný, Kovinić

Hosté: Bitri, Fleišman, Holaň, Juroška, Kuzmanović, Laštůvka, Letáček, Měkota, Tijani, Smékal

Domácí: Cedidla

Hosté: Mišković, Mu. Tijani

Szikszay

Stadion Letná, Zlín

Klíčové momenty utkání:

Zlín - Baník: Ševci ještě žijí! Obrovská úleva pro Vrbu, Janetzký zavěsil za Hrubého, 2:1

Zlín - Baník: Hrubý trefil balon, ale tvrdě sestřelil i Simerského. Penalta se ale nepískala

Zlín - Baník: Obrovská šance domácích, Hrubého šajtli těně minul Balaj

Zlín - Baník: Slončík ze standardky trefil tyč, Fantiš nedorazil za Hrubého!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Baník: Cadu dorazil skákavou Miškovičovu ránu za Dostála, 1:1!

Zlín - Baník: Fantiš hlavou zavěsil za Hrubého, 1:0!

Zlín - Baník: Dostál skvěle chytl Almásiho penaltu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905