19. září 2023 • 18:30

Okradený kotel Sparty? Tvrdík psal o hořícím Edenu, o vlajkách prý neví

Vstoupit do diskuse
207
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PREVIEW ligy: mladá síla, která bude čeřit vody. Zaskočí Plzeň obě „S“?
Červenku nalákala smlouva: Kvůli jednomu roku bych se nevracel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do derby pražských „S“ zbývá pět dní a mezi fanouškovskými tábory to začíná pořádně vřít. Tribuna Sever má v Edenu hostům chystat nepěkné přivítání. Skupina slávistických chuligánů se podle informací redakce násilím zmocnila klubových vlajek letenského kotle a plánuje je během boje o čelo ligové tabulky před očima sparťanů zapálit. Emotivní nálady silně podpořil „nešikovným“ tweetem slávistický boss Jaroslav Tvrdík. „Jo, Eden bude hořet,“ napsal. Ve vyjádření pro deník Sport odmítl propojení s aktivitami slávistických chuligánů.Akce slávistických fanoušků měla proběhnout třetího září po zápase Sparty v Liberci, který Letenští vyhráli 2:0. Příznivci úřadujícího mistra jeli po úspěšném výjezdu uložit vlajky, bannery, bubny a další předměty určené k fandění do své úschovny přímo v epet Areně. U stadionu si ale na ně měli počíhat chuligáni z táboru rivala.

Během rychlé násilné potyčky, které se na straně sešívaných měl účastnit i zápasník MMA, se slávisté podle informací redakce měli zmocnit bubnů a velkého množství sparťanských vlajek. Ty v neděli plánují na Tribuně Sever pověsit vzhůru nohama a následně zapálit, jak u fanouškovských kotlů bývá při ulovení „suvenýrů“ jiného klubu ve zvyku.

Že byl onen večer v blízkosti stadionu nahlášený konflikt, potvrdilo Sportu i místní oddělení policie Prahy 7, případ řeší jako možný trestný čin. Absence vlajek a bannerů ve sparťanském kotli byla viditelná i při posledním domácím zápase se Slováckem.

Pod kotlem na tradičním místě na spodní zídce místo tradičních klubových symbolů visela jen dlouhá černá plachta. Pár vlajek se vyjímalo pouze na horní galerii, kam ortodoxní fanoušci nechodí.

Sparťanské vlajky pod kotlem normálně nechybí na domácích ani venkovních zápasechFoto Michal Beránek / Sport

Sparťanský kotel v zápase se Slováckem údajně ukradené vlajky nahradil černou plachtouFoto Blesk:Tonda Tran

O incidentu se ve fanouškovských kuloárech mluvilo delší dobu a v pondělí situaci na sociální síti X (dříve Twitter) svými výroky přiživil šéf slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík. „Sparťané, sežereme vás v Edenu zaživa. V našem muzeu možná najdete i Vaše artefakty a lístky pro hosty dáme se slevou. Jo, Eden bude hořet,“ napsal. 

„Dobrý den, znamená tento příspěvek, že schvalujete krádeže?“ ptá se v komentářích Tvrdíka jeden z účtů.

Redakce oslovila oba kluby. Sparta se k incidentu, o kterém má podrobné informace, nechtěla vyjadřovat s vysvětlením, že nechce ještě více jitřit už tak vypjatou náladu mezi oběma fanouškovskými tábory. V pozdním odpoledni na dotazy Sportu zareagoval Jaroslav Tvrdík.

Podle svých slov o krádeži ve Slavii nic nevědí. „Váš dotaz směřujte na fanouškovská sdružení, klub Vámi uváděnou informací nedisponuje,“ napsal s tím, že jeho pozdně noční pondělní tweet nemá jakoukoliv spojitost s aktuálním děním:

„Kategoricky se ohrazuji proti propojení mých tweetů s Vámi uváděnou událostí. Ve slávistickém muzeu je řada sparťanských artefaktů připomínající historii derby a našich vzájemných zápasů. Klub nepodporuje jakékoliv vámi uváděné aktivity ani je přímo nebo nepřímo neschvaluje.“

Slávisté se podobné záškodnické akce dopustili i v září 2021, kdy na domácím utkání s Hradcem Králové zapálili šály a vlajky „votroků“. Podobná akce proběhla se stejným soupeřem i v roce 2014, v ten samý rok police řešila vloupání do hradeckého skladu a krádež předmětů určených k fandění v hodnotě 120 tisíc.

V témže ročníku fotbalové ligy zapálili při derby slávističtí fanoušci sparťanské šály, letos v květnu se to samé opakovalo i v opačném gardu.

Tribuna Sever s vlajkami Hradce Králové, které fanoušci Slavie vyvěsili vzhůru nohamaFoto iSport.cz

Vstoupit do diskuse
207

Chance Liga - první fotbalová liga 2024/2025

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport Fantasy Sestřihy zápasů VIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud