Radek Špryňar
26. listopadu 2023 • 05:00

Slavia po repre: utrápená, ale vítězná. Démon Chytil i „nový“ hlavní kouč

Vstoupit do diskuse
39
 • Video se připravuje ...

  Minimálně do nedělního večera se Slavia vrátila na první místo FORTUNA:LIGY o bod před Spartu. V Edenu porazila 2:1 České Budějovice, ale zdaleka nešlo o jednoduché utkání. Poslední celek ligového pelotonu hrál náročně, nesmírně aktivně a rychlostně vybavení hráči zatápěli obraně vicemistra. Ten si k hubenému vítězství pomohl dvěma úspěšnými standardními situacemi. Web iSport.cz vypichuje pět zásadních věcí ze sobotního duelu.

 • Po pauze Slavia opět vítězná

  Sešívaní potvrdili, že v zápasech, které následují po reprezentační přestávce, jsou výsledkově konzistentní. V aktuální sezoně vyhráli všechny tři duely po čtrnáctidenní soutěžní odstávce. Duelem s Českými Budějovicemi se ale Slavia spíše protrápila. Změny v základní sestavě zapůsobily kontraproduktivně, očekávaná tvorba vyložených šancí drhla jako suchý zip. Ke skalpu posledního celku tabulky pomohly vicemistrovi dvě standardní situace. „V těchto věcech má obrovskou kvalitu,“ připustil hostující kouč Tomáš Zápotočný.

  Slavia - České Budějovice: Jurečka hned v úvodu otevřel skóre po rohu, 1:0!
  Video se připravuje ...

 • Chytil – démon druhých poločasů

  Začíná být považován za jednu z nejdůležitějších postav současné Slavie. Exolomoucký Mojmír Chytil vstřelil v ročníku již osm branek, z toho pět ve FORTUNA:LIZE. Vyrovnaný duel s Českými Budějovicemi urval na stranu favorita ve dvaasedmdesáté minutě, kdy se štěstím skóroval po trestném kopu Lukáše Provoda. „Trefil jsem to kolenem, ale jsem rád,“ usmíval se střelec rozhodujícího gólu. Co je paradoxní, reprezentační útočník se pokaždé trefil v druhém poločase, což z logiky věci zvyšuje jeho kredit. Chytil dostává od trenérského týmu víc a víc prostoru. Je evidentní, že získává důvěru.

  Slavia - České Budějovice: Chytil využil Provodova centru, 2:1!
  Video se připravuje ...

 • Trpišovský trénoval se sebezapřením

  Jindy skáče u lajny, udílí pokyny hráčům, diskutuje s asistenty. V zápase s Českými Budějovicemi však měl Jindřich Trpišovský druhotnou roli, v té hlavní se nedobrovolně ocitl pobočník Jaroslav Köstl. Mohla za to drsná srážka s kopačkou Michala Tomiče na pátečním podvečerním tréninku. Slávistický trenér musel po úderu do nosu odjet na zákrok do nemocnice. Údajně nešlo o žádné triviální ošetření. Trpišovskému měli sedmkrát rovnat zlomený nos…  V sobotu ale v Edenu nechyběl, byť s viditelnou fixací nosu v obličeji. „Prohodili jsme si role, ale nebyla to žádná velká nezvyklost. Jindra nám na střídačce radil, jen se necítil trénovat jako obvykle,“ popsal změny pořádků Köstl.

  Slavia - České Budějovice: Trpišovský se zlomeným nosem nechává vedení duelu Köstlovi
  Video se připravuje ...

 • Pomohli reprezentanti P-M

  Těžko říct, zda to byla myšlenka Trpišovského, nebo si ji prosadil „hlavní“ trenér Köstl. Věci na hřišti se do značné míry změnily, když se za stavu 1:1 do boje aktivně zapojili dva reprezentanti – Lukášové Provod a Masopust. Okamžitě bylo cítit, že Slavia je více nebezpečná a díky myšlenkovým pochodům střídající dvojice se umí dostat do utažené obrany jihočeského soupeře. Nakonec právě Provod asistoval u rozdílové branky Chytila.

 • Nepolapitelný Alli

  Že poslední celek tabulky na půdě megafavorita zaleze, bude se jen urputně bránit a čekat na zázrak? Ne, takový způsob boje nezapadá do filozofie Českých Budějovic. Hosté byli od začátku aktivní, Adediranem vstřelili krásnou branku na 1:1, Suchan nastřelil tyč, nicméně z borců v černých dresech suverénně nejvíce vyčníval maličký Nigerijec Musa Alli. Připravil gól, unikal zadákům Slavie, sedmkrát byl nedovoleně složen k zemi. Jakmile měl prostor, téměř vždy ho dovedl využít.

  Slavia - České Budějovice: Adediran zpražil Eden, z první akce srovnal na 1:1!
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
39

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud