Bartoloměj Černík
5. února 2024 • 04:45

Co ukázala Slavia. Trávník může být posila, zabijáci i krátkodobá rizika

Vstoupit do diskuse
25
 • Video se připravuje ...

  Tři góly během sedmi minut a bylo hotovo. Slavia porazila Zlaté Moravce 4:1, fotbalisté ze dna slovenské ligy nemohli Pražanům vzdorovat a kromě zážitku z narychlo domluvené generálky si vezou domů i lekci. U sešívaných nebyla jen otázka, koho z nových tváří předvedou, ale také koho ne. A radost jim může dělat i (znovu) vyměněná hrací plocha. 

 • I trávník může být posila

  Ve Slavii rozhodně dělají maximum, aby trávník na stadionu v Edenu přestal být jedním z úhlavních témat domácích zápasů. Na podzim prošel dvěma výměnami, ani jedna nebyla ideální. V zimě přišla třetí. A zatěžkávací zkouška? Na jedničku! Netrhal se, míč neodskakoval, jezdil rychle. Přestože kvůli mrazům byla hrací plocha položena až týden po plánovaném termínu. „Musím ho vychválit úplně na maximum,“ řekl David Zima. „V týdnu to nevypadalo, ale tráva výborně držela. Určitě z toho máme lepší pocit než z posledních dvou položení,“ doplnil kouč Jindřich Trpišovský. Vedle Staňka, Zmrzlého, Dioufa a Zimy může být nakonec i nový trávník největší lednovou posilou.

  Rekordní posila Zima: O částce nepřemýšlím, pro Slavii udělám všechno
  Video se připravuje ...

 • Krátkodobé projekty (spíše) nevyjdou

  V minulém roce Slavia angažovala dva zajímavé hráče, jejichž minulost přinášela spoustu otazníků. U Sheriffa Sinyana šlo o zranění, u Mohameda Ihattarena o fyzickou kondici. I proto zvolili Pražané strategii krátkodobých kontraktů s opcí na další roky. Oba tyto projekty ale zřejmě do zdárného konce nedojdou. Ihattaren se připravuje s béčkem a na soustředění v Portugalsku navíc jeho chování podle deníku Sport nebylo nejlepší. Očekávalo se i větší nasazení v tréninku. Sinynanovi progres zase nadále brzdí zranění. Zatím neukázal tolik, aby si o prodloužení smlouvy řekl, a vzhledem ke konkurenci možná už ani příležitost nedostane. Nejde ale o žádné průšvihy. Slavia zkusila za minimální náklady dva hráče a jejich konec klub bolet nebude.

 • Duo zabijáků Chytil, Jurečka

  Mojmír Chytil je jednička v útoku, o tom není pochyb. Na podzim ho Trpišovský označil za hráče, o kterém byl naprosto přesvědčený, že do týmu zapadne, a útočník to ukázal i proti Zlatým Moravcům. Jeden gól dal trochu šťastným zásahem patou, na druhý po povedené akci přihrál Václavu Jurečkovi. Právě tito dva potáhnou na jaře slávistický útok, nikdo na ně totiž pořádně netlačí. Mohamed Tijani se stále ideálně neaklimatizoval, Mick van Buren se opět ukázal jako palič a do základu nemá ani přes vstřelený gól blízko Ivan Schranz. Pro Jurečku hraje fakt, že se s ním počítá do každé formace. „Venca hraje ve 3 – 4 – 3 křídlo, ve 3 – 5 – 2 útočníka a ve 4 – 5 – 1 podhrota,“ zmínil Trpišovský.

  SESTŘIH: Slavia - Zlaté Moravce 4:1. Rozhodnuto v generálce bylo už po půlhodině
  Video se připravuje ...

 • Rozdělení klasické záložní dvojky?

  Na podzim na nich stál celý slávistický střed. Oscar a Christos Zafeiris byli sehranou dvojicí s obdivuhodným fyzickým fondem, která se zajímavě doplňovala. Když nebylo ve hře zranění, karty či únava, hráli vše. Zajímavé ale je, že v přípravě vedle sebe neodehráli ani minutu. Jako by Trpišovský hledal pro oba hráče vhodnějšího parťáka a využití. Vedle Oscara nastoupil v generálce Petr Ševčík, vedle Zafeirise dokonce Stanislav Tecl. Dříve tam zaskočil i Ondřej Zmrzlý. Norský mladík Zafeiris celkově v přípravě nepůsobil nejčerstvějším dojmem. Pod realizákem Slavie zažil svou první kompletní přípravu a je možné, že fyzicky náročné období kouše trochu hůře. Na stole je dost pravděpodobná varianta, že proti Jablonci naskočí do utkání až z lavičky

  SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
25

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud